Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Bakterie w moczu i pieczenie pęcherza moczowego


Gość ala

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam pytanie co się dzieje ale od paru tygodnii czuje pieczenie pęcherza moczowego czasem jest one delikatne szczypiące czasami mocniejsze miałam robiony posiew moczu i o dziwo żadna bakteria nie wyszła, a dolegliwości nadal występują, dodam ogólne badania moczu tez w normie nie wiem co sie dzieje lekarz przepisał mi cipronex ale rzadnej poprawy do tego zażywam żurawine w tabletkach i probiotyki kobiece z kwasem mlekowym także na układ moczowy i nic dalej szczypanie i pieczenie. Prosze o porade

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro badanie ogólne moczu i posiew nie odbiegają od normy wątpię, że dolegliwości związane są z pęcherzem moczowym. Może to jakaś patologia w zakresie narządu rodnego. Radziłbym z tym problemem udać się jeszcze do ginekologa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie też od razu nie wykryto żadnych bakterii. Pojawiły się w moczu po ok. dwóch miesiącach od pierwszych objawów. Leczona byłam kilkoma antybiotykami, a zapalenie pęcherza po kilku dniach wracało. W poszukiwaniu przyczyny nawracających stanów zapalnych zrobiono mi usg pęcherza, cystografię mikcyjną i w końcu cystoskopię. W ostatnim badaniu wyszła przetoka. Zwróć uwagę czy mocz czasami nie zmienia barwy i zapachu. A swoją drogą konieczna jest wizyta u ginekologa, bo zapalenia idą w parze. Dobrze byłoby wykonać posiew z pochwy i cytologię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Anna, to mnie wystraszylas z ta przetoka! Ja miewam nawracajace zapalenia pecherza ale zawsze wychodza bakterie w moczu, pomaga zawsze Furagin i Prouro ale niestety jak przestaje brac to po pewnym czasie mi sie odnawia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×