Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Dziwnie zgrubione i twarde najądrze przy jądrze


Gość Krzysiek

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Krzysiek

Witam. Mam 17 lat i jestem 10 miesięcy po operacji żylaków najądrza po lewej stronie. Na kontrolach pooperacyjnych u urologa wszystko bylo bardzo dobrze. Urolog powiedział, że nadzwyczaj dorze i że wszystko sie bardzo szybko wygoiło i wygląda lepiej niż u innych po tego typu przejściach. Ja od razu pomyślalem, że coś tu jest nie tak, że tak wszystko idealnie poszło. Nie ćwiczyłem siłowo ani żadnych sztuk walki przez 4 miesiące po operacji. Kompletnie nic nie robiłem. Dopiero po upłynięciu tych 4 miesięcy zacząłem coś lekko ćwiczyć, ale unikałem obciążania mięśni brzucha. Od miesiąca lub dwóch zacząłem intensywnie badać jądra i wykryłem, że w miejscu zaczepu najądrza do jądra lewego, to najądrze jest grube i twarde, ale w miarę oddalania od jądra staję się normalne. Tylko w miejscu zaczepu najądzre wydaje się takie guzkowate i kiedy je ścisnę w dwóch palcach to zaczyna mnie boleć. Nie jest to ból niewiadomo jak mocny, ale jednak jest i promieniuje do brzucha po lewej stronie tam, gdzie biegną nasieniowody. Gdy nie dotykam tam niczego to nic nie czuję i nic nie boli. Dodam, że niewygodnie mi się leży na plecach bo mnie tak jakby *ciągnie* w brzuchu po lewej stronie, być może dlatego, że to lewe jądro wisi niżej niż prawe i naciąga te nasieniowody. Ostatnio też w nocy miałem wytrysk (zdarza mi się to około 1-2 razy w miesiącu) i po nim dziwnie piekły mnie jądra, bolało podbrzusze i okolice odbytu, ale jak wstałem z łóżka to zaraz wszystko przeszło. Czy to coś poważnego? Proszę o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taki stan najądrza może być właśnie skutkiem operacji żylaków powrózka nasiennego jako następstwo ich zwłóknienia i zapadnięcia się co przejawia się miejscowym stwardnieniem np. przyczepu powózka nasiennego do najądrza. To normalny stan. Bez bezpośredniego badania trudno mi wydać ostateczną diagnozę. W razie wątpliwości radzę w tej sprawie skonsultować się bezpośrednio z urologiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×