Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Guzek dysplastyczny w piersi


Gość Monika

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Jestem 32-letnią mamą dwójki dzieci . Pięć lat temu wykryto u mnie w prawej piersi na 2-giej guzek mastomatyczny,gruczołowy 12,5x8,3 mm. Trzy lata temu zrobiłam badanie kontrolne usg-Wprawym sutku na 12-tej torbielka 5 mm. W lipcu 2010 roku zrobiłam kolejne usg sutków- w prawym sutku na 1-szej guzek dysplastyczny 11 mm o cechach łagodności.Skóra,tkanka podskórna oraz węzły chłonne pachowe nie podejrzane,wielkości do 12 mmpo prawej stronie. Powiedział mi pan doktor , że muszę zrobić biopsję piersi. Czy ten guzek jest niepokojący? Czy powinnam się poddać owej biopsji? Proszę o jak najszybszą odpowiedź , jestem zaniepokojona tym guzkiem. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! u mnie również wykryto owy guzek dysplastyczny - pierś prawa na godz.15, mam 33 lata i dwoje wspaniałych dzieci, ale do rzeczy zrób dziewczyno tę biopsję ja jestem już po i przynajmniej śpię *w miarę spokojnie* ponieważ to badanie dosyć dokładnie określa czy owy guzek zawiera czy nie komórki nowotworowe. Samo wykonanie biopsji (ja miałam BAC-cienkoigłową) nie jest bolesne, można je porównać do zastrzyku. Życzę dużo zdrowia i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Ostatnio byłam na USG piersi. W lewej lekarz wykrył znianę 9mm na 3mm. Bylam na konsultacji u chirurga onkologa, zalecił mi on wykonanie biopsji cienkoigłowej pod USG. Wynik jest taki: Guzek dysplastyczny, obraz cytologiczny odpowiada zmianie o charaketrze łagodnym. Co oznacza to stwierdzenie guzek dysplastyczny? Czy mam sie go bać? prosze o odpowiedz. pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×