Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Opuchlizna jądra i ból po operacji żylaków powrózka nasiennego


Gość Zaniepokojony

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Zaniepokojony

Witam, Mam 22 lata i jestem aktualnie prawie tydzien po operacji zylakow powrozka nasiennego metoda bodajze klasyczna (pisze bodajze poniewaz lekarze nie mowili jaka to metoda operacji). Czy po takim zabiegu dlugo moze utrzymywac sie bol oraz powiekszenie (opuchlizna dosc znaczna) jadra? Po jakim czasie mozna wrocic spokojnie do pracy (praca fizyczna, dosyc ciezka)? Kiedy mozna masturbowac sie/uprawiac seks po takim zabiegu? PS. Podobne tematy juz byly lecz nie znalazlem w nich wszystkich nurtujacych mnie kwestii dlatego prosze o wyrozumialosc i nie usuwanie tematu. Dziekuje i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy po takim zabiegu dlugo moze utrzymywac sie bol oraz powiekszenie (opuchlizna dosc znaczna) jadra? - około 2-3 tygodni Po jakim czasie mozna wrocic spokojnie do pracy (praca fizyczna, dosyc ciezka)? - po około 3-4 tygodniach Kiedy mozna masturbowac sie/uprawiac seks po takim zabiegu? - po około 2 tygodniach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Zaniepokojony

Od operacji minelo 10 dni (do wczoraj) i lekarz stwierdzil, ze jak najbardziej moge isc do pracy, nie pytajac sie o jej rodzaj. Lepiej dmuchac na zimne i brac wolne czy faktycznie mozna rozpoczac prace (wiaze sie to z ciaglym podnoszeniem ciezkich przedmiotow). Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem 5 tygodni po operacji żylaków powrózka nasiennego i wciąż gdy się trochę przesilę to lewe jądro zaczyna lekko boleć.Gdy chodzę również lekko boli. Mam 15lat.A kolega po 10 dniach już może iść do pracy.Ja po tylu dniach byłem jeszcze lekko obolały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Zaniepokojony

Witam ponownie, Od operacji minal juz troche. Od czasu do czasu, ostatnio czesciej boli mnie lekko (momentami mocniej) lewe jadro (operowana strona). Zostalem skierowany na USG ale przedtem pytanie do Was - co to moze byc? Oprocz tego od dluzszgo czasu chwilami odczuwam dyskomfort w okolicy operacji tj kolo nerki? Tez mnie to martwi. Pozdrawiam i czekam na odpowiedz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×