Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Zatwardzenie po operacji na przepuklinę kresy białej


Gość Marzena

Rekomendowane odpowiedzi

Dzien dobry Panie doktorze, 3 miesiace temu mialam operacje na przepukline brzuszna spowodowana poprzednia operacja 5 lat temu na perforacje jelita,moim glownym problemem jest zatwardzenie co spowodowalo pekniecie na scianie odbytu co jest okropnie bolesne przy oddawaniu stolca oraz wyszedl hemoroid na zewnatrz.Prosze o pomoc,co ja moge zrobic aby sobie pomoc,by zlikwidowac to zatwardzenie.Mieszkam W USA ale chirurg powiedzial zeby pic sok sliwkowy,znosze go bardzo zle i mam biegunke po soku,irytuje moje jelita.Jeszcze jedno moja przepuklina byla duza 13 na 8 cm.Czy ja musze nosic pas,jak do tej pory nie nosilam,za bardzo to nie przepadam za nim.Mam otyly troche brzuszek.Ja biore fruchtoligosacharides na zatwardzenie od prywatnego farmaceuty.To troche pomaga ale musze wiecej zazywac.Czy to jest dobre? Dziekuje z gory za pomoc. Marzena.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście najlepiej, aby środki farmaceutyczne na zaparcia doradził lekarz prowadzący znający Pani całokształt kliniczny. W przypadku zaparć najlepiej stosować dietę bogatobłonnikową. Można oczywiście także stosować fruchtoligosacharides i to w dużych dawkach oraz okresowo np. syrop laktulozę. Po 3 miesiącach od operacji plastyki przepukliny nie ma już potrzeby stosowania pasa przepuklinowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam nie wiem czy to pomoze, ale napisze. Ja jestem po operacji przepukliny mosznowej, mialem straszne problemy z oxddaniem kalu, v czulem sie zle i odczuwalem dyskomfoirt, Pilem herbatki zielone, ziolowe i duzo wody. Nic nie pomoglo, a od 3 dni sie nie wyproznialem, juz balem sie ze rozerwie mi szwy az do dzisiaj, nie wytrztmalem bolu, parlem z calych sil i nic, wzialem butelke po wodzie utlenionej, nalalem weody i zaczalem polewac odbyt jak parlem, kila sekund a stolec wyszedl, chociaz musialem sie drzec. Po wielu nieudanych proach wyproznilem sie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×