Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Ganglion w nadgarstku


Gość Bożena z warszawy

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Justyna

Cześć :) ja mam gangliona już kilka lat... mam go na prawym nadgarstku pod kością i przy jakichkolwiek czynnościach boli ręka a w nocy drętwieje. byłam u ortopedy i powiedział że operacja, ale raczej się nie zdecyduje na nią. Chodziłam na ultradźwięki i coś jeszcze ale nie pamiętam nazwy, to mi pomogło ganglion trochę się zmniejszył ale znowu wrócił. Teraz dostałam na solux więc jak się poprawi to dam wam znać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakiś czas temu przypadkowo trafiłam na opis co to tak na prawdę jest. I pisało, że jest to niezłośliwa forma nowotworu, oczywiście mam nadzieję, że może to jakaś pomyłka. Przyznam, że lekko się przestraszyłam. Czy wy tęż spotkaliście się z taką opinia??????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam ganglion na lewym nadgarstku. dał się on we znaki na lekcjach wychowania fizycznego, gdy stawaliśmy na rękach. nie mogę się podeprzeć na tej ręce, operację mam w piątek. A do Agunia : też to słyszałam, jest to torbiel galaretowata, niezłośliwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja miałam gangliony ponad dwa lata.najpierw na lewym nadgarstku a póżniej na obu,były bardzo bolesne,przy opieraniu sie na rece,na w-f,czy nawet przy najprostrzych czynnościach jak zamiatanie czy struganie ziemniakow.teraz jestem czwarty dzień po operacjii i odpoczywam.mam nadzieje ze po zdjęciu szfow będzie wszystko dobrze i już nie wróci!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Pianistka

Ja się z tym męczyłam 3 lata, a jestem pianistką no i niestety bardzo mi to przeszkadzało. Spróbowałam pijawek! wiem, to dość niekonwencjonalna metoda, ale pomogło!! naprawdę :) sama w to nie wierzyłam , ale jednak. Oczywiście było to w akcie desperacji, bo próbowałam już wszystkiego (oprócz operacji). I z czystym sumieniem mogę powiedzieć, że pijawki to bardzo dobra inwestycja. Polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam już 4 raz na nadgarstku , miałam ściągnę strzykawką i blokade w postaci leku i nic , teraz mam wielkości orzecha włoskiego boli mnie bardzo i palce mi drętwieją , nie wiem co mam zrobić czy spróbować operacji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość EdytkaCZ

Ja również miałam wycinany ganglion i blizna jest prawie niewidoczna. Może zależy to od umiejętności lekarza. Ja zabieg przeszłam w klinice http://www.sport-med.pl u doktora Jana Paradowskiego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość helowa13

miałam wczoraj usuwany operacyjnie ganglion dłoniowy niewidoczny z prawego nadgarstka, na razie jest ok, mam rękę w gipsie, znieczulenie działało 24h i teraz jestem na tabletkach, lekko rana boli, jestem zadowolona że się zdecydowałam na operacje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość helowa13
1 minutę temu, Gość helowa13 napisał:

miałam wczoraj usuwany operacyjnie ganglion dłoniowy niewidoczny z prawego nadgarstka, na razie jest ok, mam rękę w gipsie, znieczulenie działało 24h i teraz jestem na tabletkach, lekko rana boli, jestem zadowolona że się zdecydowałam na operacje

znieczulenie miejscowe było - nie ma czego się bać, lepsze niż narkoza, jak dostanie się lek uspokajający to już wogole, ja nie czulam zadnego bolu przy podaniu znieczulenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×