Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Wypuklenia na brzuchu po usunięciu woreczka żółciowego i cesarskich cięciach


Gość Hala

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!25 lat temu mialam usuniety woreczek zolciowy metoda operacyjna,dwa lata przed operacja woreczka ,rodzilam przez cesarskie ciecie.a 10 lat po operacji woreczka rodzilam drugi raz przez cesarskie ciecie.Miedzy czasie przyplatal mi sie refluks zoladka i nadzerki,Poniewaz mam brzuch zszyty od mostku do samego dolu .Mam pytanie do pana Doktora,przeszlam rok temu grype z silnym kaszlem i w lewej czesci brzucha wyszly mi dwa wypuklenia,jedno wypuklenie dochodzi jakby do zoladka ,podejrzewam przepukline kreski bialej,czy to p.Doktorze jest cos powaznego i czy moge to leczyc sama(np. pasem sciagajacym) czy tez musze to usunac operacyjnie.Prosze o podpowiedz co mam teraz zazywac gdyz mam czesto nudnosci i odbijania zolcia.Stwierdzono u mnie masywne zwapnienie aorty brzusznej,zwapnienie bioder oraz zwapnienie w jadrach soczewkowych( TK)Mam 55 lat ,nie naleze do osob szczuplych,Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno trzeba w tej sprawie skontaktować się bezpośrednio z chirurgiem. On jeśli stwierdzi, że jest to przepuklina czy w bliźnie pooperacyjnej czy też w kresie białej zaleci na pewno leczenie operacyjne. Tylko plastyka przepukliny definitywnie leczy to schorzenie. Żadne pasy przepuklinowe nie przyniosą w tym względzie efektów. Co do zaburzeń ze strony żołądka, aby włączyć odpowiednie leczenie na początku należałoby wykonać gastroskopię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×