Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Dyskomfort w pachwinie i dziwne uczucie w jądrze


Gość Zmartwiony

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Zmartwiony

Witam, mam 29 lat. Od jakiegoś czasu odczuwam dyskomfort w prawym jądrze, ale jak je dotykam to jest ono normalne (nie jest powiększone, nie jest obolałe). Nie mam gorączki, moszna nie jest zmieniona. Ból zaczął się od dnia jak byłem bardzo podniecony i nie miałem tego dnia orgazmu oraz przez kilka dni wcześniej też nie miałem orgazmu. Wtedy poczułem silny ból w najądrzach. Z tego co wiem, to ból pochodził z poszerzonych kanalików i taki ból jest normalny. Wtedy zacząłem dotykać jądra palcami. Po orgazmie ból najądrzy się zmniejszył, a ja nadal sprawdzałem jądra. Ból w jądrach towarzyszył (jak dotykałem jądra to ból nie występował) mi każdego dnia przez prawie 2 tygodnie. Wtedy prawie codziennie badałem jądra palcami. Przestałem to robić i ból prawie całkowicie zniknał. Teraz odczuwam dyskomfort w pachwinie prawej - takie jakby ciągnięcie jakby coś tam było za krótkie. To coś się nasila jak stoję lub leżę na brzuchu. Jak dotykam to miejsce to mnie nic nie boli. U urologa byłem końcem ubiegłego roku, ponieważ też miałem problemy z prawym jądrem. Jednak lekarz po badaniu USG jąder powiedział, że nic tam nie widzi i, że pewnie mam wrażliwe bardzo jądra i najądrza. Początkiem sierpnia robiłem badania kontrolnie badania: morfologia, ob, crp, cukier, mocz, PSA, próby wątrobowe i trzustkowe (ponieważ mam stwierdzony IBS na podstawie kolonoskopii, ale i tak robie co roku kontrolnie badania krwi o szerszym zakresie). Wszystkie badania są idealne. Wskaźniki stanów zapalnych: ob było 2, crp miałem wynik ujemny. A wtedy mnie już bolały te jądra. Dodam również, że podczas orgazmu nie odczuwam bólu, i nie zauważyłem zmian w kolorze i konsystencji spermy. Na podstawie powyższych informacji proszę o odpowiedź na moje pytania: 1. Czy ten dyskomfort może pochodzić od nowotworu jąder? 2. Co Pan doktor podejrzewa (choć wiem, że przez internet to trudne), że mnie może tak ciągnąć w pachwinie? Może to być jakaś narośl lub guz? 3. Czy może to być neuralgia? Jeśli tak to czy ona może trwać prawie miesiąc? 4. Czy nerwica może dawać takie objawy? Dziękuję serdecznie za zainteresowanie moim problemem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Czy ten dyskomfort może pochodzić od nowotworu jąder? - skoro urolog nie zauważył nowotworu to go nie ma, tak jak powiedział pewnie to nadwrażliwość jąder 2. Co Pan doktor podejrzewa (choć wiem, że przez internet to trudne), że mnie może tak ciągnąć w pachwinie? Może to być jakaś narośl lub guz? - bez badania nie będę gdybał, skoro zbadał Pana urolog i nic nie stwierdził to zapewne nadwrażliwość jąder 3. Czy może to być neuralgia? Jeśli tak to czy ona może trwać prawie miesiąc? - być może, neuralgia to właśnie taka nadpobudliwość nerwów i może ciągnąc się nawet latami 4. Czy nerwica może dawać takie objawy? - też mogą być bóle spowodowane psychogennym podłożem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×