Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Ból i nieprzyjemny zapach z nosa po prostowaniu przegrody nosowej


Gość ewa

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mialam duza operacje nosa - prostowanie przegrody nosowej, poszerzanie ujscia zatok, korekta malzowin nosowych. jakis czas po operacji okazalo sie, ze jestem uczulona na szwy rozpuszczalne, wiec mi je usunieto, kilka po prostu samoistnie wyszlo. zostal natomiast jeden niebieski szew, ktory jak sie dowiedzialam zostaje tam na stale. jestem juz 4 miesiace po operacji, nos jest nadal bardzo sztywny i u podstawy nosa czuje bol przy dotknieciu, ktory jest taki sam jak w pierwszym dniu po operacji. mam pytanie czy to jest normalne? poza tym z nosa wydziela mi sie bardzo nieprzyjemny rybi zapach. chodze co miesiac na wizyte kontrolna, na ktorej dowiaduje sie, ze trzeba czekac. na poczatku powiedziano mi, ze po 6 tygodniach wszystko bedzie lepiej, a to juz 4 miesiace. bardzo prosze o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie czy to jest normalne? - czy to normalne najlepiej zapytać się osoby wykonującej ten zabieg, z reguły w czasie takich zabiegów dochodzi do podrażnienia lub niewielkiego uszkodzenia małych nerwów, to nieuniknione, nerwy takie regenerują się po około 6-9 miesiącach - co do rybiego zapachu może to świadczyć o jakimś zakażeniu, być może konieczna będzie antybiotykoterapia, o tym musi zadecydować lekarz prowadzący

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×