Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Utrata przytomności, zsinienie i wykrzywienie twarzy, silne wymioty


Gość Maciek

Rekomendowane odpowiedzi

Dz. dobry. kilka dni temu stracilem przytomosc i upadlem.Z relacji rodziny wiem, ze wykrzywilo mi twarz, zsiniala, usztywnilo cale cialo / bez drgawek/ , nie bylo slinotoku. zanim przyjechalo pogotowie wrocila mi przytomnosc. ok. 2 tyg. temu zbiegalem szybko ze shcodow , potknalem sie i spadajc uderzylem w kaloryfer głowa. Stracilem przytomnosc , nie pamietam jak dlugo lezalem. Ocknalem sie i dotarlem do mieszkania, mialem rozciety w 2 miejscach luk brwiowy.Pojawily sie silne wymioty , wiec pojechalem pogotowiem do szpitala.Niestety tam pomocy nie uzyskalem .Na dyzurna lekarke czekalem ponad godz., kiesy zeszla *przegladnela* oczekujacych i powiedziala * a ten niech sobie jeszcze poczeka*, kiedy to uslyszalem , po prostu wyszedlem. Owszem, powiedzialem ratownikom, ze po przyjsciu z pracy wypilem piwo , ale nie bylem nietrzezwy. Pzrez ok. tydzien czuelm sie dosc dobrze.jednak nagle zaczelm odczuwc cos jak porazenie lewej strony ciala ,z tej strony uderzylem glowa/.Nie ma czucia w duzym palcu stopy, polowa glowy jak scierpnieta , jak i czesc ciala po tej samej stronie. Teraz podczas pobytu w szpitalu , po utracie przytomnosci j.w., zrobiono mi tomografie glowy , bez wzmocnienia kontrastowego.. Krwiaka nie stwierdzono, tylko w opisie jest sformulowanie-cechy niewielkiego zaniku korowego mózgu i móżdżku. Wykonano badania krwi , podstawowe sa b. dobre. tylko ponizsze wyniki sa zle: 1.ALAT - 146 U/l 2.AspAT - 131 U/l 3.Gamma GT - 160 u/l Nie zatrzymano mnie w szpitalu.Wzialem wyniki i wrocilem do domu i wciaz nie wiem co ma robic dalej.Nie uzyskalem zadnych wskazowek , ani informacji co to za choroba .Czemu , mimo braku krwiaka , utrzymuje sie brak czucia w tej czesci ciala oraz czego dotycza tak zle wyniki powyzszych badan? byłbym b. wdzieczny za wyjasnienie i dziekuje Prosze o porade

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie wyniki oznaczają niewielkiego stopnia uszkodzenie komórek wątrobowych. Być może taki stan pojawił się na skutek zażywanych leków w szpitalu. Najlepiej wykonać ponownie badania kontrolne po 24 godzinnej diecie bezmięśnej, lekkostrawnej, bez używek i zażywanych leków. Z wynikami zgłosić się do lekarza POZ.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zgłos sie jak najszybciej do lekarzy watrobowych przez pare lat z tym sie borykałam cos watroba lub przewody zołciowe kiepsko funkconuja nie bagatelizuj tego ja jestem po operacji przewodow w klinice w warszawie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×