Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Zabieg usuwania ginekomastii w Wielkopolsce


Gość Mateusz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Mam już prawie 18 lat, i od około 8 lat zmagam się z ginekomastią ( nie tylko wypukłe sutki, a także przyrost gruczołów piersiowych). Lekarz endokrynolog stwierdził, że problem tkwi w psychice, i jeśli się zawezmę, poradzę sobie z tym problemem- polecił robienie tylko ćwiczeń, który niby powinny pomóc z wyeliminowaniem problemu oraz nakazał wykonanie badań hormonalnych. Jednak dla mnie było to tzn *odesłanie z kwitkiem*, i poszedłem do lekarza prywatnego, który przepisał mi tamoxifen, po zażyciu jednak nic się nie zmieniło. Moje pytanie brzmi: dokąd powinienem udać się na terenie Poznania, aby dostać skierowanie na operacyjne usunięcie ginekomastii?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba w tej sprawie udać się do poradni chirurgii ogólnej. Jeśli chirurg zadecyduje o wykonanie takiego zabiegu dostanie Pan od niego skierowanie. Zabieg można wykonać w każdym szpitalu z oddziałem chirurgii ogólnej bezpłatnie (w ramach ubezpieczenia NFZ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli zdecydujesz się na zabieg u zwykłego chirurga to w zależności od wielkościu gruczołu sutkowego i tkanki tłuszczowej dookoła może zostać lejek. Jeśli zdecydujesz się na operację plastyczną usuwania gruczołu, odessają także tłusz poprzez liposukcję. Ja mam taki zabieg za 2 tyg...:( Pozdrawiam-mam nadzieję że może coś pomogłem:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×