Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Żyły na penisie pojawiające się po ćwiczeniach


Gość Jacek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Piszę do Pana ponieważ mam pewien problem(przynajmniej tak mi się wydaje). Mam 19 lat i jakiś czas temu usłyszałem o ćwiczeniach *powiększających penisa* - polegały one m.in. na tym by tworząc odpowiedni ucisk w kształcie pierścienia doprowadzać krew w stronę żołędzia. Ćwiczyłem około 2 tygodni i od tego czasu bardzo powiększyły się żyły na moim członku , jak i pojawiła się ich większa ilość.Także na jądrach pojawiły się widoczne żyłki. Zaczął mnie martwić dodatkowo fakt wypuszczania gęstej wydzieliny(podobnej do nasienia,może to ono) podczas wypróżnień. Muszę dodać, że niedługo przed tymi ćwiczeniami po wizycie u urologa dowiedziałem się, że mam żylaki powrózka nasiennego. Chcę jeszcze dodać, że penis ani jądra raczej nie sprawiają problemów - tzn. brak bólu. Oczywiście cd. ćwiczeń sam fakt ich wykonywania na tak delikatnym narządzie był moją głupotą, niemniej jednak pzred ich wykonywaniem nie miałem pojęcia o możliwych skutkach. *Polak mądry po szkodzie*. Podsumowując - proszę o odpowiedź czy powiększenie się żył na penisie i jadrach w wyniku(tak podejzrewam) ćwiczeń opisanych wyżej jest jakimś defektem oraz czy sytuacja dot. wydzieliny która wydostaje się podczas wypróżnień może być groźna dla zdrowia. Dziękuje i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie powinien Pan wykonywać w przypadku żylaków powrózka nasiennego takich ćwiczeń jak Pan opisywał. To może doprowadzić do zwiększenie się żylaków i powiększenia żył powierzchniowych penisa i moszny. Obecnie doprowadziło to tylko do estetycznych problemów nie mających związku z problemami zdrowotnymi. Co do wydzieliny być może jest spowodowana np. jakimś problemem w zakresie gruczołu krokowego. Najlepiej w tej sprawie byłoby skonsultować się ponownie z urologiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie Doktorze mam jeszcze dwa pytania: czy po usunięciu żylaków nie będzie problemów z dopływem krwi do prącia (pisałem o żyłach, które pojawiły mi się po ćwiczeniach) i w konsekwencji do pełnej erekcji? Drugie pytanie dotyczy pojawiania się coraz większej ilości żył na prąciu. Mam wrażenie, że z każdym tygodniem przybywa troszke żył na prąciu - czy to może być coś złego? Dziekuję i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy po usunięciu żylaków nie będzie problemów z dopływem krwi do prącia (pisałem o żyłach, które pojawiły mi się po ćwiczeniach) i w konsekwencji do pełnej erekcji? - nie, na pewno nie będzie takich problemów czy to może być coś złego? - nie, to tylko taki defekt kosmetyczny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×