Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Lordoza lędźwiowa


Gość Monika

Rekomendowane odpowiedzi

7 miesięcy temu byłam u lekarza i okazało się że mam lordozę lędźwiową. Lekarz powiedział że to ostatni dzwonek na leczenie, przy pomocy gorsetu. niestety zbagatelizowałam zalecenie i w gorsecie nie chodziłam. dodam że mam 17 lat i 5 miesięcy na chwilę obecną, bardzo chciałabym mieć jeszcze szansę wyleczenia, gdyż od kilku miesięcy miewam bóle brzucha, tj. pieczenie w żołądku. przeszłam leczenie ale ból powraca, i zastanawia mnie czy może być to przyczyną właśnie tego schorzenia kręgosłupa. Czy jeżeli będę chodzić w gorsecie to możliwe jest wyleczenie? 7 miesięcy temu miałam jeszcze 2 chrząstki wzrostowe. Wizytę u lekarza mam dopiero na początku października, i bardzo chciałabym się dowiedzieć czy mam jeszcze szanse wyleczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bóle nadbrzusza są raczej sprawą niezależną od istniejących problemów związanych z kręgosłupem (być może to jakieś zapalenie lub owrzodzenie błony śluzowej żołądka). W tej kwestii najlepiej skonsultować się z lekarzem rodzinnym (może konieczna okaże się gastroskopia). Co do możliwości leczenia lordozy kręgosłupa najlepiej w tej sprawie udać się ponownie na kontrolę do ortopedy. Skoro nadal masz cechy wzrostu kości być może leczenie gorsetem przyniesie efekty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×