Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Embolizacja żylaków powrózka nasiennego


Gość Adrian

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. niedawno mialem przeprowadzana tzw Embolizacje zylakow powrozka nasiennego... przebywam w Szkocji gdzie operacji *juz* sie nie wykonuje... chcialem zapytac co myslicie o takiej metodzie usowania zylakow i (do lekarza) jak dlogo trzeba bedzie czekac na efekty? czy jak mam 23 lata i zylaki mam/mialem od 4-5 lat to znaczy ze bede bezplodny? czy powinienem isc teraz zbadac moje nasienie? raczej jeszcze nie myslalem o zalozeniu rodziny aczkolwiek sama mysl ze moglbym nie moc miec dzieci w przyszlosci jest dla mnie troche przytlaczajaca... dzieki za kazda wypowiedz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chcialem zapytac co myslicie o takiej metodzie usowania zylakow i (do lekarza) jak dlogo trzeba bedzie czekac na efekty? - najlepiej na temat tej metody poczytać sobie na stronach: http://www.urologiapolska.pl/artykul.php?3039 http://www.urologiapolska.pl/artykul.php?1939 http://www.echirurgia.pl/zylaki/wskazania_metody_leczenia_zylakow_powrozka_nasiennego.htm efekty tak na prawdę zauważalne są po około 3 miesiącach od zabiegu czy jak mam 23 lata i zylaki mam/mialem od 4-5 lat to znaczy ze bede bezplodny? - oczywiście wykluczyć tego na 100% nie można, ale raczej takie prawdopodobieństwo jest małe (kilku procentowe) czy powinienem isc teraz zbadac moje nasienie? - aby upewnić się na 100% czy jest Pan płodny można już wykonać sobie badanie nasienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam. jestem juz 2 miesiace po tej embolizacji no i zauwazylem ze zylaki sie zmniejszyly i jakby jest ich mniej ale... wlasnie jest ale... ostatnio zauwazylem ze i tak czasami sa wieksze a czasami mniejsze... od czego to zalezy? raz mi sie wydaje ze zylaki sa *puste* w srodku a raz ze jednak krew w nich nadal krazy... czy embolizacja nie powinna spowodowac 100% zablokowania doplywu krwi? ostatnio tez zauwazylem ze jak kicham zatykajac nos (czego czesto nie robie) to odczuwam bol w worku mosznowym czy przy embolizacji jest mozliwe ze ta substancja ktora mi wstrzykneli w ta zyle moze sie w jakis sposob *wyplukac*, wchlonac? czy jezeli zylaki sie nie wchlona calkowicie przez nastepne kilka miesiecy to powinienem sie udac z tym do lekarza raz jeszcze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy embolizacja nie powinna spowodowac 100% zablokowania doplywu krwi? - nie zawsze w 100% do tego dochodzi, czasami takie zamknięte żyły mogą ulec rekanalizacji czyli przetkaniu embolizacji jest mozliwe ze ta substancja ktora mi wstrzykneli w ta zyle moze sie w jakis sposob *wyplukac*, wchlonac? - absolutnie nie, ta substancja już dawno nie jest aktywna i już nie istnieje czy jezeli zylaki sie nie wchlona calkowicie przez nastepne kilka miesiecy to powinienem sie udac z tym do lekarza raz jeszcze? - tak, może to świadczyć o nieskuteczności embolizaji i zapewne pozostanie do rozważenia operacyjne usunięcie żylaków

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy po embolizacji zylaki wchlaniaja sie w 100% zakladajac ze jest w 100% udana czy niekoniecznie? czy po 2 miesiacach powinno juz ich nie byc wcale czy to zbyt krotki okres czasu? i czy embolizacja byla nieskuteczna to mozna ja przeprowadzic raz jeszcze czy raczej operacyjnie usunac zylaki? zastanawiam sie jeszcze czy zbadac nasienie bo choc wszyscy mnie zapewniaja ze wszystko powinno byc ok bo te zylaki to nie byly tam az tak dlogo aby wyrzadzic wieksze szkody + badanie usg wykazalo ze jadra sa wporzadku to znaczy takie jakie powinny byc to jakos nie daje mi to spokoju ale jednak sie troche boje jakie moga byc te wyniki. dziekuje ze odpowiedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, jestem po zabiegu embolizacji. Mam Od lekarza dostałem informację, żeby przez najbliższy miesiąc odpuścić sobie sport i jeść lekkie rzeczy. A jak sprawa ma się z alkoholem i seksem/masturbacją? Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja miałem nieskuteczną embolizację, tzn. z nakłucia prawej żyły udowej wykonano flebografię pierwszej żyły nerkowej (szerokie połączenie do żyły nieparzystej) i nie znaleziono ujścia pierwszej żyły jądrowej, co skutkowało odstąpieniem od obliteracji :( czy często zdarzają się takie sytuacje? czy lekarz mógł być zbyt mało doświadczony?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×