Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Dolegliwości bólowe po laparoskopowym podwiązaniu żyły jądrowej


Gość Norbert

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Norbert

Witam serdecznie, Dwa tygodnie temu miałem przeprowadzony zabieg podwiązania żyły jądrowej w związku z żylakami powrózka nasiennego metodą laparoskopową. Rany po wprowadzeniu narzędzi ładnie się goją i z nimi nie będzie problemów. Ale martwi mnie ból lewego jądra. W kilka dni po zabiegu zwiększyło swoją objętość, znacznie powiększyło się i stwardniało także najądrze i pojawił się ból. Co prawda bólu nie odczuwam cały czas, ale nawet przy lekkim dotyku, siadaniu czy nawet agresywniejszym stąpaniu podczas chodzenia odczuwam ból. Zwolnienie dostałem na ok miesiąc, po zwolnieniu czeka mnie wizyta kontrolna. Chciałem zapytać czy takie dolegliwości po zabiegu są normalne? Brakuje mi też mojej aktywności fizycznej. Czy po ok 3-4 tygodniach mimo jakichś dolegliwości bólowych w mosznie (oby ustąpiły jak najszybciej) będę mógł na przykład biegać lub uprawiać inny sport? Jak długo taki ból może się utrzymywać? Czy może z jakąkolwiek aktywnością fizyczną zaczekać do wizyty kontrolnej? Dużo czytałem o wodniaku po takim zabiegu, boję się jego powstania. Czy on może powstać w wyniku jakiegoś obciążenia fizycznego po tych jak wspomniałem 3-4 tygodniach? Czy może jednak aktywność fizyczna nie będzie miała wpływu na powstanie wodniaka? A jeśli wodniak się pojawi to jakie są tego konsekwencje i czy trzeba go usuwać, jeśli tak to w jaki sposób? Dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Adam M.

Witam, Panie Norbercie, ja za 2 tyg. bede mial operacje zyalkow pow. nasiennego. Z tego co Pan pisze, to radze Panu teraz rekowalscecnje w domu, bez wysiłku fizycznego, noszenie obcislej bielizny, powstrzymanie sie z sex na miesiac, nie jezdzenie na rowerze. Własnie wodniak bierze sie z nieprzestrzegania ww. przyczyn, zwłaszcza pracy fizycznej. Pozdrawiam. ps. a gdzie miał Pan operację?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Norbert

Zabieg był wykonywany w Świętokrzyskim Centrum Onkologii. U mnie ból jądra utrzymuje się tak jak pisałem, planuję wyjazd na urlop w przyszłym tygodniu, to będzie już 3 tygodnie od zabiegu, ale boje się, że ciągle będzie mnie bolało. Nie wiem co zrobić. Chyba przebywanie na słońcu nie wpłynie źle na jądro? Czy są jakieś przeciw wskazania abym wyjechał?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Grzesiek

Ja miałem laparoskopowe podwiązanie żyły nasiennej 5 dni temu, jądro mnie w ogóle nie boli, za to mam 4 rany na brzuchu, które choć ładnie się goją to bolą nie moge kaszleć, kichać itp. a jak chodzę to z lewej strony mam uczucie jakbym przez cały czas miał kolkę. mam jeszcze 4 dni wolnego i wracam do pracy mam nadzieję że do tamtej pory już nic nie będzie bolało :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×