Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Rak brodawki Vatera


Gość Marta

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Zacznę od początku, moja mam uskarżała się na silne ataki bólu brzucha połączone z biegunką i wymiotami, ostatni atak miała wiosną po nim nastąpiło zżółcenie skóry. Miała przeprowadzone USG, wykryto kamienie w przewodach żółciowych i zwężenie przy brodawce. Została skierowana na badanie endoskopowe, pobrano próbkę z brodawki do analizy, założono jej protezę w przewodach i skierowano na tomograf. Badanie tomografem niczego nie wykazało, trzustka bez zmian. W sobotę otrzymaliśmy wyniki badania endoskopowego - dysplazja dużego stopnia w nabłonku, zmiany torbielowate poszerzone, mikroogniska raka gruczołowego wewnątrz śluzówkowego. Mam pytanie, co dokładnie oznacza taki wynik? czy możliwe że po założeniu protezy i udrożnieniu przewodów żółciowych brodawka oczyściła się na tyle by tomograf nie odnotował zmian? rak z pewnością nie zniknął, jest w nabłonku, obawiamy się że pomimo iż tomograf nie wykazał zmian mogą być przerzuty, czy nasze obawy są słuszne? jakie są rokowania przy tej odmianie raka? będę wdzięczna za odpowiedź, szukamy pomocy wszędzie, obecnie czekamy na konsulatcje lekarską i chcemy zgłosić się do CO w Warszawie. Może mógłby Pan polecić jakiegoś specjalistę z doświadczeniem w tej sprawie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×