Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Zabieg na ginekomastię


Gość Krzychu

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Krzychu

Witam. Mam 21 lat, od zawsze mam problem z sutkami. Z początku myślałem że to lipomastia, jednak teraz jestem już pewien że jest to ginekomastia. Pod oboma sutkami mam wyraźne guzki. Prosiłbym kogoś o pokierowanie mnie co z tym zrobić. Gdzie udać się najpierw itd. jak wygląda droga od lekarza rodzinnego do zabiegu. I czy zabieg jest w każdym przypadku refundowany? Jeżeli ktoś posiada taką informację, to ile trzeba czekać na taki zabieg w Koninie?? Chciałbym jeszcze zapytać jak to jest z zabiegiem w klinikach, ile on kosztuje, bo znalazłem ceny wahające się od 2 do 8 tysięcy, jak jest rzeczywiście? Zapomniałem jeszcze zapytać, jak wygląda sam zabieg, tzn. konkretnie chodzi mi o czas. Czy wszystko uwinie się w jeden dzień, czy muszę zostać po zabiegu w szpitalu? Jeżeli tak to na jak długo i czy jest to konieczne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość haemophilus

Zabieg może trwać 2-3 godziny. Po zabiegu pozostaje się na 2-3 dni w szpitalu. Jeśli chodzi o refundację z NFZ może być problem i długi czas oczekiwania. Przede wszystkim należy udać się do lekarza rodzinnego, który po dokładnym zbadaniu i ewentualnym skierowaniu na usg sutków skieruje Pana do chirurga. Nie wydaje mi się, że ma Pan ginekomastię, jeśli tak to należy ją przede wszystkim leczyć przyczynowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Krzychu

A skąd przypuszczenie, że nie mam ginekomastia? Ja jestem pewien, mam wyczuwalne guzki pod oboma sutkami, w pewnym okresie zredukowałem tłuszcz naprawdę do minimum, było to około 7-8%, a sutki nadal były powiększone. Co to może być, jeżeli nie ginekomastia? Oraz jak można leczyć ją przyczynowo? Co ma Pan na myśli mówiąc, że może być problem jeżeli chodzi o refundacje zabiegu??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja na zabieg czekalem 3 tyg lezy sie 3 dni chyba ze chcesz 4 i dostaniesz wtedy jesli jestes ubezpieczony kaze z ubezpieczenia nic nei placilem wszystko na nfz czase trwania zabiegu 15 minut.Nic nie boli znieczulenie miejscowe jedynie ukucie znieczulenia i przez chwile mi sie zimno zrobilo ale to ze stresu i dali mi tlen po 1 minucie przeszlo :) Nie bac sie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×