Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Ropień po usunięciu śledziony


Gość Przemek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie. Jestem bardzo zaniepokojony stanem Ojca mojej Żony. 2 tygodnie temu miał usuniętą śledzionę. Po tygodniu w szpitalu i temperaturze w sotatnich 2 dniach 36,6 postanowiono wypisać tatę ze szpitala do domu. W domu od razu pojawiła się gorączka początkowo 37,5 potem nawet i 38,9. Niestety próby rozmów z lekarzami wykonującymi operację jak i leczącymi tatę w szpitalu nei dały rezultatu. Dzisiaj tacie zostało zrobione USG i stwierdzono ropień w brzuchu. W środę ma mieć operację, lekarz stwierdził że nie jest dobrze i nie jest bardzo źle, ale że jest źle.... Prosze o jakieś informacje do czego może doprowadzić taki ropień, jakie mogą być powikłania, itp...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i właśnie jest już po operacji. Dostaliśmy informację iż operacja będzie trwała góra 30 minut. Niestety po 3 godzinach wyszedł lekarz iż operacja usunięcia ropienia się udała ale nie do końca. Dlatego iż ropień umiejscowiony był w trzonie trzustki.... Teraz to dopiero się martwimy, wiadomo jakie funkcje spełnia trzustka....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja miałem usuniętą śledzionę po wypadku w 1997.... wypisali mnie ze szpitala z dołączonym badaniem usg *wytrącone pałeczki włókinika*...na drugi dzień prawie 40 stopni gorączki i wylądowałem znowu w szpitalu (innym)...tam postanowili nie otwierdać mnie ponownie (usg wykazało ropień wielkości pięści) tylko spędzić to antybiotykami....świństwo dostałem chyba straszne, ale...pomogło...Do dziś nie mam żadnych powikłań poza...zespołem suchego oka....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×