Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Różne stolce po usunięciu pęcherzyka żółciowego


Gość Beata z Katowic

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Beata z Katowic

Dręczy mnie taki oto problem. W kwietniu tego roku miałam usunięty pęcherzyk z powodu kamienia. Mam również przepuklinę rozworu przełykowego (zażywam Controloc 40 rano). Od dłuższego czasu (ok. 3 miesięcy) mam różne wypróżnienia. Raz kał jest normalny (cały), a następnym razem nawet wodnisty. Najczęściej jednak stolce są luźne, wydaje mi się, że zawierają śluz. Nie zauważyłam krwi ani tłuszczu w stolcu. Nie mam wymiotów, przewlekłych bólów brzucha (czasem dokucza tylko przepuklina - boli wtedy w dołku i w klatce piersiowej), nie mam gorączki, nie trace na wadze. Bywa, że całą dobę nie ma wypróżnień, a potem w ciągu kolejnego dnia są 3 wypróżnienia (to pierwsze jest normalne, kolejne luźne bądź wodniste, kolor: brązowy bądź jasno brązowy - prawie już żółty). Jedynie zdarza się czasem, że tuż przed wypróżnieniem czuje skurcze jelit, takie jakby kruczenie, lekkie bulgotanie w jelitach. Nie wiem czy mam się czym martwić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że to nic groźnego i jest to spowodowane zaburzeniami czynnościowymi pracy jelita grubego. Jednak, aby takie rozpoznanie definitywnie postawić trzeba wykluczyć patologię morfologiczną w zakresie jelita grubego. Najlepiej wykonać kolonoskopię celem oceny błony śluzowej jelita grubego. Dopiero po tym badaniu można zadecydować o dalszym postępowaniu i ewentualnym leczeniu. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×