Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Dlaczego puchną mi nogi? żylaki?


Gość Agnieszka

Rekomendowane odpowiedzi

Mam 24 lata, od paru lat mam problem z opuchlizną nóg. Najgorzej jest wieczorem po pracy (prace mam stojącą), jestem zrozpaczona, nie mam kostek ani łydek, wstydze sie ubrac spódniczkę, bo moje nogi po całym dniu wygladaja jak dwa kołeczki, opuchlizna wokół kostek wypływa mi z połbutów, nie jestem otyła, waze 58 kg przy wzroście 164cm, natomiast rano są o jedną trzecią szczuplejsze po godzinie zaczynaja znowu nabrzmiewać. Raz na jakiś czas peka mi żyła w łydce, jest to bardzo bolesne i nieprzyjemne, no i ten siniak spowodowany wypływem krwi pod skóre. Byłam pare razy u mojego lekarza rodzinnego i za kazdym razem dostawałam jakies tabletki na żylaki których nie mam, traciłam tylko pieniądze, a to i tak nie skutkowalo. Co mam robić, czy do końca życia będę skazana na spodnie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oprócz niewydolności naczyń żylnych obrzęki kończyn dolnych mogą być spowodowane niewydolnością serca, nerek lub odbiałczaniem organizmu (niedożywieniem). Ostatnia przyczyna oczywiście jest wykluczona. Jednak trzeba ocenić parametry mięśnia sercowego (np. EKG) oraz nerek (we krwi poziom kreatyniny, mocznika). Oczywiście z dużym prawdopodobieństwem przyczyną obrzęków jest niewydolność naczyń żylnych kończyn dolnych. Najlepiej będzie, aby Pani w tym przypadku skonsultowała się z chirurgiem naczyniowym (możliwe, że będzie konieczność wykonania USG Dopller żył kończyn dolnych). Po zbadaniu Pani i ocenie wyników badań on zadecyduje o dalszym postępowaniu. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie też bardzo puchną.Kostki i stopy.Przestałam się mieścić w buty :( Dwa miesiące temu miałam artroskopię kolana i od tego czasu mam z nogami same problemy.Puchną i bardzo bolą.Biorę Venescin forte i nic nie pomaga.Pracę mam chodzącą,więc cały dzień jestem na nogach,ale spuchnięte są cały czas,nawet rano :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam ten sam problem. Lekarze nie potrafili mi pomóc. Zrobiłam na własną rękę usg Dopller żył kończyn i diagnoza jest następująca - niewydolność zastawki żylnej. Czekam na zabieg usunięcia żyły odpiszczelowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja też mam problem zmęczonych nog, czesto są opuchnięte chociaz staram się nie narażać ich na cierpienie, ale na wszelki wypadek mam noszę w torebce veno spray, piankę chłodzącą, ktora szybko łagodzi ból, kupilam go w aptece

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×