Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Duże sutki u chłopaka


Gość Karol

Rekomendowane odpowiedzi

Mam 16 lat i moje sutki są powiększone. Co prawda występuje to u wielu chłopaków w dorastającym wieku, ale mój problem trwa już od ponad 2 lat, gdzie zazwyczaj z tego co wiem schodzi to już po maks. jednym roku. Powoduje to u mnie duże zakłopotanie, dlatego chciałbym się dowiedzieć jak można coś takiego usunąć, czy przez jakieś leki, albo operacje i jaki mniej więcej jest tego koszt?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno, aby stwierdzić czy rzeczywiście Twoje sutki są powiększone należy udać się z tym problemem do lekarza. Razem z Tobą muszą także udać się rodzice (lub rodzic). Może Twoje powiększone sutki to taki rozkład tkanki tłuszczowej, a nie patologia. Jeśli rzeczywiście coś jest nieprawidłowego z Twoimi sutkami (np. ginekomastia) jedynym sposobem leczenia jest operacja. Taką operację można przeprowadzić na oddziale chirurgicznym prawie w każdym szpitalu i jest to zabieg całkowicie pokrywany z NFZ (darmowy). Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm czy aby napewno jest on pokrywany? Bo słyszałem, że kosztuje 5000tys. zł Mam taki sam problem i chciałbym się tego pozbyć a nie dam tyle za zabieg. Ja mam 18 lat a mam juz to może 2 czy 3 lata

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Adrian 14 lat.

Witam , Ja mam 14 lat. Od ponad roku miałem troche powiekszone sutki.Lewy był zawsze wiekszy od prawego.Po roku prawy sutek wrócił do normalnego kształtu (bynajmniej tak mi sie wydaje) natomiast lewy jest bardzo duzy , wypukły (jak by miał zaraz wybuchnąc) , obolały (wsytd mi jest) *( Prosze o szybka odpowiedz i porade.Miałem robione USG sutków - nic nie wynikło.Mam niedoczynność tarczycy (6.12) lecze sie na tarczyce i nie wiem - byc moze niedoczynnosc tarczycy jest skutkiem bardzo mocnego powiekszenia lewgo sutka.Prosze o odpowiedz.Błagam odpiszcie bo nie wiem co mam robic , a lekarze ciagle mowia ,ze nie sie czym martwic... Wole dmuchac na zimne - lewy sutek ciagle grubieje i rosnie *( *( *(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Sebastian

Musicie poczekac.... Moje sutki miały taki sam problem... Nadal sa takie jakby mialy wybuchnąć ale w środku sutka to takie twarde niewiem czy to jest miesien czy cos powoli robi sie mniejszy ... Mysle ze to kwesita czasu pozdrawiam .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich mam 16 lat i ten sam problem prześladuje mnie od 3 lat... :/ U mnie to same sutki są duże( a raczej są napompowane) ... Byłem u lekarza rodzinnego on powiedział mi że to przejściowe...(ale 3 lata to chyba przesada)... Rok temu zacząłem intensywny trening myśląc ze to coś pomoże ale niestety nic...*/ wstydzę się pokazywać na basenie, a nie mówiąc już o plaży w wakacje.... byłbym wdzięczny za pomoc...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Niestety mam taki sam problem z sutkami... Mam taki problem mniej wiecej od 2 lat :/ wstyd mi sie gdzies pokazac nad woda lub na wakacjach... Sutki robia sie twarde i male (takie jakie powinny byc) gdy jest mi zimno lub zmocze je zimna woda lub chwile poglaszcze... Prosze o pomoc nie wiem co mam zrobic, czy zglosic sie do lekarza czy czekac, prosze o szybka odpowiedz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość krzysiek.sl

czytam na necie, ze zabieg usuniecia ginekomastii jest refundowany przez NFZ, wiec w przyszlym tygodniu ruszam do lekarza zeby wypytac co i jak. mam 24 lata i to jest jedyny powazny problem mojej mlodosci. masakra po prostu. nie wiem dlaczego tyle zwlekalem. chlopaki, biegnijcie do lekarzy, pytajcie i rozmawiajcie na ten temat, bo potem bedziecie obwiazywac sobie klaty bandazami, tak jak ja robie caly czas. pozdrawiam i powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Mateusz

Siemanko też mam ten sam problem ...kurcze tylko ze ja jak mocno go zdusze to mi przezzroczysty śluz wycieka ale tylko kropelka ,mam to juz 2 lata sutki są twarde i mam cały czas dziwne uczucie ze mi rosną cycki ://*/*/ I boje sie isc do lekarza alle teraz musze bo do szkoły jest to potrzebne... trzymajcie się pozdo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Zdzisiu

Mam chłopaki ten sam problem co wy i nie mam pojecia co z tym zrobic. Mam 18 lat, 186 cm i waże 75 kg. Wkurza mnie to, bo jak wyskocze gdzies z kumplami na basen albo jeziorko to starczą sutole, tzn brodawka jest wieksza i są lekko tak jakby napompowane. Jak jest zimno to wyglądaja normalnie, to chyba w zime chodząc bez koszulki moge sie nie krępowac. Klate mam dobrze zbudowaną, podciągam sie duzo na drążku do tego hanteli i czasami sztanga, jest także 6-paczek ale co mi po tym jak cały efekt psują suty. Mam ten kłopot od jakies 2 klasy gimn. kiedys pokazałem mamie to powiedziała ze to normalne i z czasem przejdzie( czyli to co wszyscy mówią) ale jakoś zaczynam w to wątpic. Poczekam jeszcze jakis czas, jak nic sie z nimi nie stanie to ide do lekarza.... pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Problem

Chlopaki ja tez to mam .15 lat mam od 5 klasy pods wstydze sie przebierac w szati bo sie wstydze niewiem co z tym zrobic czy skalperem utnac cycki sobie niewiem co zrobic. Glupio sie czyje kiedy ini chlopacy z kalsy tego niemaja prosze o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość xXxXXXX

Kurde ja mam taki sam problem jak autor:/ mam pare kilo nadwagi ale cwicze intensywnie 5 lat BJJ,Moj problem z sutkami zaczal sie w 5 klasie podstawowki.Teraz chodze do 3 gim.Wygladaj one na bardzo wypukle.W wakacje nosze bluze nie wspominajac o krotkim rekawku albo chodzenie o golej klacie.Bylem u lekarza i mowil mi ze mam zrzucic te pare kilo i wtedy sprawdzic czy nie zejda.Mowie wam to jest Koszmar:/ 30 stopni goraca a ja w bluzie chodze *[[[

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Krzysiek

Moje też sa powiekszone od roku czasu żaden kolega z klasy nie ma takich jak mamy WF w szkole to idziemy na basen a ja wstydze sie rozebrać. Nie mam nadwagi.Po wejściu do wody one maleja tak samo jak jest mi zimo. Im cieplej jest tym są większe. Prosze o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość xxxxXXXxXXXxxX

Ja mam podobny problem, mam pare kilo nadwagi (staram sie zrzucic :P) moje sutki * wystają * o jakies 2cm od cyca :P mam nadzieje ze to minie... nie byłem u lekarza ale z tego co wiem powie mi zebym sie nie przejmowal. Btw. mam 16 lat... jakaś rada co do tego? :* * staje się normalny * gdy wejde do wody na basenie, lub w domu do wanny i jest gut przez parez jakies 5 min. o jakich wielkościach wypukleniach sutkow wy mówicie? bo z tego co tu czytam to sie tak strasznie boicie ze ja mysle ze macie z 5cm od cycka :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje sutki są tak jak by napąpowane jak wejde do wody albo jest zimno robią się normalne . Jak je pomasuje czy dotchne to przez krótki czas robią się normalne . Mam taki problem od 3 lat a mam 16 lat . Niemam nadwagi . Mam 190 cm i 74kg . Pomószcie napiście jak się tego pozbyć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość wstydze sie nawet ... :|

witam mam ten sam problem :( mam 15 lat i juz cos takiego mam od roku :( caly czas musze sie o to wstydzic a najbardziej jak musze odmowic dziewczynie pojscie na basen (a przeciez chory przez rok albo dluzej nie bede) czytalem oo tym duzo na internecie, na forach medycznych i kulturystycznych. Na tych pierwszych pisze ze to normalne w wieku dojzewania a w tych drugich ze nalezy duzo pakowac na klate zeby temu przeciwdzialac. Czytalem o tym takze na http://pl.wikipedia.org/wiki/Ginekomastia i nabralem troszke pewnosci ale po tym jak powyzej napisal 25 letni mezczyzna ze u niego to jest nadal w takim wiec razie nie jestem pewien :( nie mam nadwagi czekam na odpowiedz lekarza ktory dokladnie rozpatrzy kazdy mozliwy przypadek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×