Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Duże sutki u chłopaka


Gość Karol

Rekomendowane odpowiedzi

Mi sie to pojawilo ok 16 roku zycia, suty duze jak wetle u kamaza, teraz mam 32 lata, suty nadal duze bez zmian. Od roku cwicze kulturystyke by powiekszyc optycznie klatke piersiowa, lekarz i zona mowia ze mam normalne *-) Tak wiec jak pytacie czy wam to zostanie to ja wiem po sobie ze na pewno sie nie pomniejsza, dobrze ze kontakt z zimnym je przywraca do normalnych rozmiarow ale tak jak pisza poprzednicy, bez koszulki to troszke wstyd wyjsc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a moze to natura tak NAS obdarzyla i juz.... nie zastanawialiscie sie nad tym. ktos ma odstajace uszy,ktos wielkie stopy inny mala fujare! pomyslcie co jest gorsze.Mam ten sam problem w wieku 24 lat i tak samo przechodze przez *pieklo* i wiecie co...da sie z tym zyc!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam podobny problem wiec tak... moje sutki sie jakby pompuja same co jakis czas raz mniejsze raz wieksze mam 15 lat 170 wzrostu i waze 65 kilo czy jest na to jakas masc albo lek?? czyy po operacji zostaje blizna??? doradzcie co mam roobic bo strasznie sie wstydze widzicie... jestem w centrum uwagi dziewczyn ale boje sie co by sie stalo jakby mnie wiidzialy bez koszulki */ to strasznie wstydliwe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Dawid 14lat

Witam mam taki sam problem jak inni tylko ze ja jak skończyłem 14lat (169cm -50kilo) to urósł mi prawy sutek miałem go 1miesiąc( 1.5cm) nic to nie bolało teraz po 2miesiacach to samo z lewym tylko ze ten boli i jest większy i twardszy od tamtego. nie wiem czy to normalne ze boli itp. proszę o odpowiedz jak najszybciej z góry dziękuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam podobny problem. Mam 21 lat i od około miesiąca powiększony tzn wypukły lewy sutek, nie jakoś bardzo ale w porównaniu do prawego różnica jednak jest. Lekko boli gdy ścisnę no i jest taki jakby wyczuwalny powiększony gruczoł czy jak by to zwać. Czy wie ktoś może co to może być? Bo chyba w tym wieku nie nowotwór? Myślę udać się do lekarza bo lepiej dmuchać na zimne zwłaszcza w takich sprawach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja ma 24 lata i mam problem również z sutkami. Ale ten problem utrzymuje się od ładnych pięciu lat. Na począdku nie przeszkadzało mi. Ale teraz pozanłem fajną dziewczynę i jej wygląd mojch piersi przeszkadza zresztą mi też zaczołem dostawać chopla na tym punkcie. Dlatego proszę o informacje - proszę o podanie konkretnej klinki gdzie można by usunąć taki zabieg. Najlepiej oczywiście refundowany. Bo na obecną chwile niestać mnie aby wydać ładnych 5 tyś. na tego rodzaju zabieg. Proszę o odpowiedz bo chyba oszaleje!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chłopaki mam ten sam problem mam 17 lat i nie mam nadwagi:) Dzisaij byłem u lekarza i powiedział ze to moze byc spowodowane hormonem zwanym progesteron tylko juz nie pamietam czy nadmiar czy niedobór:) Napisał mi skierowanie do poradni Endokrynologicznej na badanie progestrenu i powiedział ze dopiero wtedy może stwierdzić co tak naprawde mi jest i mozna zaczać to leczyć . Jak sie pytałem to mówił ze wystepuje to u wielu chłopakow i jest jak najbardziej wyleczalne tylko należy znalezć przyczyne a ogólna przyczyna sa zaburzenia hormonalne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

też mam zamiar jak najszybciej to usunąć *) obecnie przechodzę serie badań a później myśle że operacja i lajcik *) ja mam powiekszony prawy sutek lewy jest bardzo ładny:P ale jestem dobrej myśli...*)) pani doktor powiedziala mi że jest to tkanka tłuszczowa :) ale moim zdaniem przyczyną tego była może nie nadwaga ale zmiana moich parametrów .. wczesniej nie byłem wysoki ale lekko przy kości miej wiecej 167cm i 63,64kg a teraz mam 182 i 72 kg *)) pozdrawiam bądźcie dobrej myśli

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam 14 lat i mam to samo. Pisze, by zadać pytanie: Czy znacie,używacie jakąś maść dzięki której moje sutki utrzymywałyby taką formę, jaką prezentują gdy mi zimno albo jak poleje je zimna wodą ? Chodzi mi o to aby na jakiś okres zapewnić aby były zwężone a nie takie wypukłe. .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisze jak kazdy z was, mam 31 lat... ble ble ble Nie wazne, guzik prawda ze zchodzi za jakis czas, mam to od 13 roku zycia, i i nie raz bywaly docinki ze mam damskie sutki, ale jakos sie z tym zylo, pozniej sie przyzwyczaili, kazdy opisuje ze to ma, ale nikt nie napisal jak to sie pozbyc, co brac, i do jakiego lekarza sie udac piszcie o tym, dzieki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość WIELKI SUT !

ja mam tak samo ludzie prosze o pomoc ! mam 14 lat i lewego suta wiekszego od prawego juz od 1 roku. Wyglado to jak NO NIE WIEM STARSZNIE jest teraz lato a ja nie wyjde na basen ani nic kurde to tylko zmarnuje sobie najlepsze chwile w zyciu kurde no... jak sie wkurze wezme ostry noz z kuchni i to wytme ale strzele sobie wiatruwka w cycka i kurde ... doradzcie mi cos prosze bo naprawde zaraz cos z tym zrobie sam .... POMOCY !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spokojnie ja mam to już od 2 lat na początku bolały potem stały się napuchnięte ! byłem z tym u lekarza i powiedział że to bardzo częste u chłopców w moim wieku i że z czasem przejdzie ! no i lekarz miał racje zaczyna to znikać w prawym sucie już prawie tego niema ! więc nie martwcie się samo przejdzie !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co wy chłopaki nie psujcie sobie życia, ja mam podobnie jestem w 3 klasie gim. i jakoś nikt nic nie mówi jak na lekcji w-fu zdejmę koszulkę mam w klasie takiego kumpla koleś jest wielki i przeszedł cały proces dojrzewania tak mniej więcej od końca 4 klasy do końcówki 6 i też miał takie suty a teraz już nie widac wszystko w normie więc ja jestem spokojny i uważam że każdemu przejdzie to z czasem (u niektórych szybciej a u innych krócej) nie ma się czego wstydzic to element dojrzewania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam 14 lat, też od roku mam za duże sutki, jak nie przejdzie to mam zamiar iść na operacje, ale to jakoś za rok - dwa, jesienią najlepiej... bardzo często jestem nad jeziorem, wstydzę się zdjąć koszulkę, ale czasem zdejmuje, duży minus u mnie to to, że mam dosyć ciemną karnację, opalam się tak, że mam ręce brązowe, a reszta prawie nic, bo bluzka i bluzka... nie mogę wytrzymać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Grzana115

hej mam 15 lat od 2 lat mam powiekszone sutki gdy sie to zaczeło pierw prawy zrobił sie wielki po około 3tyg lewy zrobił sie dość duży jednak nie tak jak prawy teraz lewy wrócił do dawnej formy a prawy jest ogromny , gdy go dotykam czuje takie twarde kułko /blaszke pod skórą ,,,, ile potrwa jeszcze zmniejszenie się prawego sutka ??? Gdy mi sie zaczeło to robić byłem u lekarza rodzinnego prywatnie zbadał i powiedział ze może potrwać do 3 lat */// nawet na basen niemożna jechac *(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po co Wy tutaj o tym piszecie jak i tak nie widać tutaj żadnej odp ze strony jakiegoś specjalisty lub coś takiego... za miast stać w lustrze i szukać wad to idźcie do lekarza *) też to mam ale

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×