Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Duże sutki u chłopaka


Gość Karol

Rekomendowane odpowiedzi

Mam 12 lat, lewy sutek stał się większy i to ogromnie wiekszy od prawego. mam wzrost 163 cm i ważę 55kg. od głowy do pasa jestem cały umięśniony.Nogi mam troszkę grube. Teraz ćwiczę i mi to przeszkadza. Koledzy nazywają mnie bąbelsut. Co mam robić ?!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WItam ja osobscie mam taki sam problem jak kazdy z was tutaj zgromadzony mam 16 lat i mam napuchniete sutki a w srodku jakies gulki i gdy sie dotyka to boli . Gdy je zmocze wodą lub pomasuje to sie robia normalne ... Jest to bardzo duzy problem dlamnie zle to wyglada ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam 14 lat, problem mam (chyba) od 6 klasy podstawówki. Lewy sutek jest większy od prawego (napompowany). Na początku mi to nie przeszkadzało, ale od 1 klasy gimnazjum zacząłem ćwiczyć, mięśnie klatki mam już mocno widoczne i ten sutek jest ciągle gruby. W wakacje, chciałbym wyjść bez koszulki, ale z takim sutkiem?... Mam 1,69m i 54kg. Pamiętam, że miałem to jak byłem bardzo mały (2/3 klasa podstawówki), ale przeszło z czasem i zaczęło znowu jak byłem 2 6 klasie. W tym okresie 2/3 klasy byłem u lekarza, powiedział, że to normalne i że w moim przypadku to prawdopodobnie od jedzenie drobiu (kurczaka). Ale teraz nie jem go już tak dużo, prawie w ogóle. Chyba pokażę, że mam takie coś rodzicom i wybiorę się do lekarza. W 1 gimnazjum, zacząłem go jakoś dotykać, macać, uciskać... i czułem jakąś kulkę w środku, bolała, ale od jakiegoś czasu przestałem się bawić tym sutkiem i kulki nie czuję, sutek nie boli, ale wygląda jak zaraz ma wybuchnąć... NIE WIEM CO ROBIĆ!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Sebastian

Cześć mam 18lat, 180cm wzrostu, waga 70kg, chodzę na siłownie od ponad pół roku, problem z sutkami mam od ponad 2lat, mam dobrą klatę, ale te sutki to mnie wykańczają, w podkoszulce to widać jakbym nosił jakiś stanik, jak je ściskam to się kurczą, proszę o odpowiedż

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość dziubas

Dobra po 1 dużo gimnastyki po 2 idźcie do lekarza po 3 jak nie zadziała to na jakąś operacje po 4 odzywijacie się zdrowo i najważniejsze 0 gorących kąpiel!!!!Tak kąpiel to powoduje (sprawdzone) wiec mam nadzieje ze pomoglem i powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Wojtek 16 lat
W dniu 19.02.2009 o 18:50, Gość Adrian 14 lat. napisał:

Witam , Ja mam 14 lat. Od ponad roku miałem troche powiekszone sutki.Lewy był zawsze wiekszy od prawego.Po roku prawy sutek wrócił do normalnego kształtu (bynajmniej tak mi sie wydaje) natomiast lewy jest bardzo duzy , wypukły (jak by miał zaraz wybuchnąc) , obolały (wsytd mi jest) *( Prosze o szybka odpowiedz i porade.Miałem robione USG sutków - nic nie wynikło.Mam niedoczynność tarczycy (6.12) lecze sie na tarczyce i nie wiem - byc moze niedoczynnosc tarczycy jest skutkiem bardzo mocnego powiekszenia lewgo sutka.Prosze o odpowiedz.Błagam odpiszcie bo nie wiem co mam robic , a lekarze ciagle mowia ,ze nie sie czym martwic... Wole dmuchac na zimne - lewy sutek ciagle grubieje i rosnie *( *( *(

Ja też tak miałem... w sensie że pod jednym sutem była jakaś grudka... pewnego dnia leżałem na brzuchu przez dłuższy czas i nagle poczułem, że coś tam jest mokrego (jak by coś tam się wylało zimnego... jakaś woda, czy coś). jak się spojrzałem, to była tam plamka (na około suta, czyli dokładnie tam, gdzie poczułem zimne. jak sprawdziłem, to tej grudki tam już nie było, więc podejrzewam, że się to po prostu wycisnęło, jak leżałem, ale u mnie to mogło być wszystko, bo nie byłem z tym u lekarza, na USG, ani nigdzie. Krótko mówiąc: spróbuj to po prostu wycisnąć. Po jakimś czasie to wróciło, ale minimalne. Postanowiłem to wycisnąć i poleciała jakaś maź. nwm co to było, ale wiem, że lekko bolało... no ale jak cb kolego boli cały czas, to spróbuj wycisnąć, poboli przez chwile, coś tam poleci, ale powinno pomóc. Mnie to nie bolało cały czas

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×