Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Duże sutki u chłopaka


Gość Karol

Rekomendowane odpowiedzi

Siema też mam ten problem mam je 2 lata moje sutki najpierw był twarde i bolały teraz przestały byłem u lekarza i on powiedział że to normalne i żebym sobie smarował Altacetem ale to nic nie daje zbliżają się wakacje i chce sie pokazać bez bluzki z normalnymi sutkami . koledzy namawiają mnie na basen i mówie im że mi sienie chce . nie wiem co mam zrobić . POMOCY

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie rozumiem po co te forum ? Skoro tyle ludzi tu pisz o problemie gino. I żaden admin tej strony nie zamierza odpowiedzieć choć na 1 pytanie? Po drogę jest ktoś kto przeszedl ta operacje za darmo? I czy efekt tej operacji jest pozytywny? BO przecież jak wytną ten guzik pod skórą to czy nie zostanie zwisający sutek?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Moderator

Witam, administratorzy portalu echirurgia.pl nie odpowiadają na pytania na forum, ponieważ pełnią funkcje moderatorskie, które nie pokrywają się z kompetencjami lekarskimi. Jeśli interesują Pana porady lekarza, może Pan skorzystać z pytań płatnych (prawy górny róg *Zadaj pytanie*), wówczas dostanie Pan odpowiedź bezpośrednio od lekarza na interesujące Pana pytanie do 48 godzin. Na forum odpowiadają tylko użytkownicy, wśród nich moga pojawić się osoby z wykształceniem medycznym, a kwestia tego czy odpowiedź się pojawi czy nie, zależy tylko i wyłącznie od samych użytkowników i od tego czy są w stanie udzielić porady w danej kwestii czy nie. Pozdrawiam moderator

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Maciek 18 lat

Witam. Pisałem tu ponad 2 lata temu... Miałem wtedy 16 lat. teraz 18... prawie już 19. Problem z sutkami wciąż u mnie występuje... Od 4 może 5 lat żadnej poprawy ani żadnego pogorszenia... Suty są ogromne jak balony w cyrku... Planuje w tym tygodniu iść do lekarza, może on mi pomoże. Odezwę się niedługo. Trzeba być dobrej myśli. 3majcie się :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja z początku miałem obolałego lewego sutka (bolał jak brałem piłkę na klatę lub coś) teraz nie boli ale zauważyłem że się powiększyły w środku mam twarde . To chyba każdy chłopak musi przejść w swoim życiu. Zobacze jak nie zejdą to pujdre do lekarza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam 15 lat i duże sutki od jakichs 2 lat, tak samo jak u wszystkich na początku jak zaczeły się powiekszać to bolały, teraz nie bolą ale mają te twarde kulki w środku i jak wchodze do wody, jest mi zimno albo jak je teroche pościskam to robią się normalne. Ale za bardzo się tym nie przejmuje bo moi obaj bracia mieli to samo, teraz jeden ma 20, drugi ma 22 lata i juz tego nie mają. Poza tym chodzą na siłownię i są bardzo dobrze zbudowani, ja też od 4 miesięcy chodzę na siłownie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Martinoooo

Chłopaki przeżyłem już prawie 33 wiosny, myślę spokojnie ponad połowę swojego życia z takim jak wy problemem sterczących sutków,zawsze ale to zawsze był to dla mnie kosmicznie wstydliwy problem, wcześniej dziewczyna,, teraz żona już się chyba do tego przyzwyczaiła (przynajmniej tak mówi) ale dla mnie to jest coś co wręcz mnie zabija jak zbliża się okres wakacyjny ... zdejmuje koszulkę na plaży, bawię się z dziećmi na piasku, ale nigdy, nigdy przenigdy nie czułem się jeszcze komfortowo bez koszulki na plaży, przy znajomych czy obcych .... ahaaaa kiedyś (ze 2 lata temu) byłem lekko pulchny poddałem sie liposukcji - i wiecie co wielkie G**NO - nic nie pomogło na moje sutki, oczywiście tłuszcz odessany, ciało wyglądało lepiej. Wiecie co Wam powiem, niedawno skumplowałem się z trenerem w klubie fitness, namówił mnie na wspólne ćwiczenia, etc ... cwicze, zasuwam na siłownię 5x w tygodniu, mam silny i twardy brzuch, nawet widać pojawiającą się kratkę powoli, klatka też jest lekko umięśniona - ale co !!!!!!!! sutki są takie jakie są nic się nie zmieniły, są odstające - każdemu zawsze mówię, że lubię jak jest chłodno nad jeziorem co ozywiście jest wierutną bzdurą, ale wtedy wchodząc (a raczej szybko wbiegając) i po chwili wychodząc moje sutki są normalne !!! nie wiem jak to określić .... takie jak być powinny. Ostatnio też wpadłem na pomysł że może kolczyki sobie tam założę, że sutki ciągle będą podrażniane i będą lepiej wyglądać ... sam już nie wiem - chłopaki, skoro macie po 16 czy 18 lat - uwierzcie mi jak nic z tym nie zrobicie teraz ten temat będzie się za wami ciągną do końca życia ... ja z tym żyć nie mogę Może ktoś z Was odpisze co z tym zrobił, albo napisze gdzie i do jakiego lekarza się przejść a nie wszyscy będziemy się użalać nad sobą, a raczej naszymi sutkami hehe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonimowy

Sam mam taki samiutki problem jak wy wszyscy ale nie możemy się tak użalać nad sobą nie jesteśmy baby, rozwiązanie jest proste idziemy do lekarza on powie co dalej, nie wstydzcie sie nie tylko my mamy takie problemy, dobija mnie troche fakt że pisza tutaj 13-15 latki u was to jest normalne ze sutek jest twardy to jest dojrzewanie ale od 17- wzwyż to jest niepokojacie i niezwłocznie trzeba się udać do lekarza, pozdrawiam i życze powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 16lat, i męczę się z tym od ok. 2lat :( Jest ciężko, ale jak je ścisnę to robią się normalne. Na wf*ie nosze podkoszulek (taki biały na ramiączka). Wystają one na ok. 1,5cm. Są miękkie, i tak jak by nic w środku nie było. Wiem że to jest tkanka tłuszczowa bo jestem lekko przy tuszy :D. Ale Jak to spalić?? Bo ja zupełnie nie mam pojęcia. 3majcie się i oby nam to znikło :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Student medycyny

Jeżeli wylatuje śluz, albo są twarde to zgłoś się niezwłocznie do lekarza! Sam mam miękkie i wystające suty. Wku*rwia mnie to i już nie wiem co robić. W przyszłym tygodniu idę do chirurga - może pomoże :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam 14 lat i mam problem z prawym sutkiem mam to od roku (jak dotknę mocno sutka to się zmniejsza ale po 3s znów jest taki sam troche mi gupio chodzić z jednym normalnym sutkiem a drugi jak kula (:D) Pozdrawiam i powodzenia wam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm z tym dojrzeweniem to nie do konca tak *p jak mialem 13 lat mialem powiekszone sutki i lekarz rodzinny mowil zawsze że to przejdzie bo to czesto sie zdarza sie przy dojrzewaniu *p ale teraz mam prawie 23 lata i co prawda mam też nadwage i tluszczu tez tam jest troche , ale to nie wyglada normalnie nawet jak u grubasa *p Raz juz bylem na badaniu usg i na jednym cos tam jest . troche to zaniedbalem , ale zaapewne bedzie trzeba cos z tym zrobic bo jest top troche wstydliwy problem *p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Karol z Rzeszowa

mam 16 lat , 89 kg i 175 cm wzrostu(moze wiecej) . Jestem dość tęgi . 2 lata temu(2010) bylem u endokrynologa poniewaz mam opóznione dojrzewanie .Na poczatku Zapisał mnie do szpitala gdzie bylem tydzien , wstrzykiwali mi chyba hormony. Od jesieni (2012) mam spuchnięte sutki. na początku mialem takie jakby kulki, gródki a teraz mi sie to spłaszczyło. Pytalem mojego brata czy cos takiego mial ale on mowi ze nic (ma 18 lat i u niego wszystko dobrze bylo z dojrzewaniem). Teraz zamierzam schudnąc (od czasu do czasu biegam , cwicze na hantelkach) . Koncze 3 gim wiec przez wakacje chcialbym cos z siebie wyrobic by do nowej szkoly wejsc w nowej skórze lecz JAK! jesli mam te chole*nie napuchniete sutki. Mam nadzieje ze mi to minie i mam to przez te powiklania z dojrzewaniem . Jak myslicie , poczekac i cwiczyc ostro do wakacji czy odrazu isc do lekarza zeby mi cos poradzil ? (U mnie bardziej jest to widoczne bo na klatce jest tłuszczu sporo takze jakbym chcial w lecie w dzien pobiegac w koszulce to beda mi latały cycki... Ogranicza mnie to poniewaz , gdyby nie to cwiczylbym chetnie na wf- ach i gral na boisku z chlopakami co robie rzadko i w szerokich koszulkach . Nie przebieram koszulki w szatni bo czuje dyskomfort przy kolegach. BŁAGAM WAS dajcie mi jakąś rade co mam z tym robic , albo czy macie jakis sposob zeby to zamaskowac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 13 lat (w tym roku 14) i występuje to u mnie już ponad rok. Jest to dość krępujące, gdy np. przebieram się w szatni na w-f. Z tego co zauważyłem, gdy jest mi zimno sutki maleją i stają się *normalne*. Więc czy ponad rok nie jest już to trochę za dużo? Jechać z tym do lekarza?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mam taki problem i powiem wam tak, zaczelo sie w wieku 11-12 lat, aktualnie mam 15 i sutki sie zmniejszyly, wiadomo też tak mam że jak jest zimno to maleją ale szczerze wam powiem to jest do wytrzymania, unikajcie ściagania koszulek a jak juz sciagacie to idzcie szybko do wody i jak widzicie ze znowu wam to rosnie to znowu do wody a jak już twoj koledzy chca polezec na kocu na plazy z toba to poloz sie na brzuchu, mysle ze w 3/4 przypadkach jest to taki problem ktory mija po wieku dojrzewania, a reszta jest na cos chora :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Pozdrawiam

No dobra ... wszyscy piszą o tym problemie więc i ja się wypowiem. Mam powiększonego sutka od 5 lat. Przez co straciłem dużo zabaw na plaży i na basenach itp. Jest to bardziej problem psychiczny niż fizyczny. Bo boimy się opinii innych... Prawda jest taka że przy 99% wypadkach to nie zniknie. A pewnie się jeszcze powiększy (Mimo iż lekarze mówią że samo zniknie -.- ). Nie ma na to: - kremów. - leków. - Ani innych kadzideł. Jedyne wyjście z sytuacji to drobny zabieg chirurgiczny. (Prosty w przypadku sutków, Nie dużych *cycków*) 1. Wystarczy udać się do lekarza pierwszego kontaktu, po skierowanie do do chirurga. Z takim skierowaniem zapisujecie się i czekacie na wizytę. Jeżeli szczęście wam dopiszę to zgarniecie taki zabieg za darmo. Jeżeli nie to trzeba wpisać w google *ginekomastia sutka* i poszukać prywatnego chirurga w swojej okolicy. 2. Jeżeli znaczy to dla Was tak wiele, a nie macie 18 lat żeby to samemu załatwić. Proponuję porozmawiać z rodzicami o tym. Wytłumaczyć im że to jest dla was bardzo ważne itp. W każdym razie powodzenia !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×