Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Ból nogi po złamaniu kości udowej i składanej na śrubę


Gość Dorota

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, 14 lat temu miałam wypadek i połamane obie nogi i rękę. Lewa noga, złamana kość udowa była składana na śrubę i była umieszczona na wyciągu (1 miesiąc) po czym została wyciągnięta śruba, noga została wpakowana w gips i do domu. Niby nic, ale od kilku tygodni odczuwam silne bóle w nodze i drętwienie. Jest coraz gorzej. Z początku lekki ból (myślałam, że ze względu na zmianę pogody) przerodził się w nieustający, silny ból, który utrudnia mi życie.Ledwo ruszam tą nogą i usilnie się zastanawiam czy iść do lekarza czy nie. Najgorzej jest wieczorami, nawet siedzieć nie mogę, bo mnie boli. Najlepiej jak leżę. Czy to może być spowodowane dawnym urazem??? Będę wdzięczna za odpowiedź. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość haemophilus

Często po złamaniach odczuwalne są bóle pojawiające się wraz ze zmianą pogody czy podczas osłabienia organizmu (przeziębienie). Bóle związane z zaburzeniem czucia pojawiają się zwykle od razu po urazie lub niedługo po. Mogą one wynikać z zaburzeń unerwienia kończyny lub zaburzeń krążenia. Najlepiej skonsultować się z lekarzem osobiście, szczególnie jeśli występują dodatkowo choroby przewlekłe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam ! mialam jedawno wyciagana srobe z kosci bo sie okazało ze byl o 3 centymetry za dlugi ! nie wiem jak mozna sie pomylic o tyle ale to zostawiam do przemyslenia lekarza ktorzy mnie operowali ! ten sam drut mialam spowrotem wlozony (wrodzona lamliwosc kosci i do konca bede go miec) jestem juz po tej operacji ze dwa miesiace i noga dalej mnie boli, bylam na kontroli i wszystko jest dobrze ! jednak ten bol nie daje mi spokoju :(i sie strasznie boje . czy tyle czasu moze nadal bolec? bardzo prosze o porade co moge w tej sprawi zrobic ?! jakas rechabilitacja ? mam dziecko wieku 4 lat i nie moge caly czas siedziec (jest to nierealne) z gory dziekuje za odpowiedz pozdrawiam karolina

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy tyle czasu moze nadal bolec? - niestety, ale dolegliwości bólowe mogą utrzymywac sie bardzo długo, zwłaszcza przy wrodzonej łamliwości kości bardzo prosze o porade co moge w tej sprawi zrobic? - decyzję w sprawie leczenia musi podjąć ortopeda, on musi pokierować całokształtem leczenia jakas rechabilitacja ? - w tej sprawie najlepiej skonsultować się z poradnią rehabilitacyjną, lekarz rehabilitant powinien w tym przypadku podjąć decyzję co do rodzaju i okresu rehabilitacji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! Ponad rok temu złamałem nogę - kość udową. Wsadzili mi tam drut. Jakieś pół roku temu wyjeli mi jakąś cześć tego drutu. A za dwa tygodnie będę miał usuwane już wszystko. Lekarz powiedział, że wszystko się ładnie zrosło. Bardzo boję się tej operacji, szczególnie, że włożenie drutu wspomianm strasznie. Raz, że znieczulenie miałem w kręgosup, a poza tym ból po operacji był nie do wytrzymania. Jeśli ktoś z Was miał już tą ostatnią operację proszę napisać jak ona wygląda, ile trwa. I po jakim czasie można normalnie chodzić. Pozdrawiam. Karol

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Andrzej

Ja miałem przezkretarzowe złamanie nogi 25-12-2009r. stabilizowane gwozdziem śródszpilkowym. W kwietniu 2010r. gwózdz został złamany, bylem po raz drugi operowany i wyciągnięto mi część gwożdzia. W listopadzie poddałem się kolejnej już 3 operacji wyciągnięcia części zespolenia i wstawieniu nowego zespolenia. Radość z nowego zespolenia trwała krótko, albowiem nastapiło zakażenie gronkowcem i zapalenie kości udowej. zespolenie się obluzowało, ułożyło skośnie i na domiar zlego końcówka gwozdzia wbiła się w korówke kości. Od tej pory nie moge długo chodzić o kulach, bo odczuwam straszliwy ból powyżej kolana. Czy ktoś miał podobny przypadek i lekarze coś poradzili? Wyciągniecie gwożdzia na razie jest niemożliwe. To już pół roku po ostatniej operacji, a chcialbym już zacząć rehabilitacje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz czeka mnie operacja wyciagniecia gwoździa sródszpikowego czy moze ktos cos napisac na ten temat? Jak wyglada ile czekaliscie na operacje i czy tez wam mówiono ,ze im dłuzej jest ten gwóźdz tym potem trudniej go wyciagnac bo zrasta się z koscia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam miałem złamaną kość udową i miałem zespoloną prętem śródszpikowym + mocowanie do kolana. Gdy miąłem operowaną nogę i wkładany drut nie bolało aż tak bardzo, gorzej. Znieczulenie ogólne. Ja drut będę miał wyciągany dopiero za 3-4 lata ze względu na chorobę kości. Po złamaniu zacząłem chodzić po 4 miesiącach ale w mam tak że cierpnie mi skóra w okolicach złamania ? Co może się dziać ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W styczniu 2013 złamałem lewą kość udową przy wywrotce na nartach. Było to dokładnie podkrętarzowe złamanie kości. Zespolono mi udo tytanowym gwoździem śródszpikowym, mocowanym nad kolanem dwiema śrubami i jedną większą wgłąb krętarza (u góry). Znieczulenie do kręgosłupa. Ból po operacji nie do wytrzymania. Morfina pozwalała mi na chwilę zasnąć, ale po przebudzeniu ciąg dalszy męczarni. Na domiar złego źle sobie zmierzyli nogę i okazało się, że mam nogę dłuższą 3cm. Z tego powodu w lutym 2013 miałem drugą operację w celu dynamizacji zespolenia, czyli wyciągniecie dwóch śrub nad kolanem, żeby gwóźdź podczas stopniowego zwiększania obciążenia nogi (chodzenie o 1 kuli a potem bez) mógł wejść głębiej w kość, żeby noga powróciła do swojej długości. Konkluzja: wbijałem sobie na żywca głębiej gwóźdź, żeby kości się zetknęły ze sobą i mogły się normalnie zrastać. Gdybym nie naciskał na ordynatora, to teraz bym chodził jak kaleka z jedną nogą dłuższą, bo wcale się nie palił do poprawki tego co zepsuli. Całkowicie bez kul chodziłem od połowy kwietnia 2013. Utykałem jeszcze gdzieś do połowy maja 2013 a potem już normalnie. Cały czas noga pobolewała bardziej lub mniej. W marcu 2014 wyciągnięto mi gwóźdź i od tego czasu noga boli jedynie na zmianę pogody. Druga i ostatnia operacja odbyły się wręcz bezboleśnie. Wyciągnięcie gwoździa było dla mnie jak dla rozbitka woda na pustyni. Blizny na nodze przednie ale co zrobić. Teraz jest już wszystko ok. UWAGA! Drugi raz bym się nie zdecydował na znieczulenie do kręgosłupa. Przez pół roku nie czułem nogi w kilku miejscach. Przez 2 tygodnie od operacji nie czułem części prawej stopy. Przez 2 miesiące wacław w stanie permanentnego spoczynku, już się bałem, że zostałem eunuchem. Miejsce, w które się wbijali bolało mnie przez prawie rok a lekarz, który robił wbicie chyba się uczył, bo musiał parę razy poprawiać. Samo wbicie bezbolesne, jedyny plus... Dwie ostatnie operacje pod narkozą całkowitą. Głupi jaś za 1 razem (każdy dostaje przed operacją Dormikum) w ogóle nie zadziałał. Przy dwóch kolejnych chyba dostałem zwiększoną dawkę, bo zdążyłem się jedynie rozebrać do operacji, nie wiem kiedy i kimono* obudziłem się dopiero po operacji. Za 1 razem narkoza nie była wskazana bo byłem przeziębiony, co groziło powikłaniami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mieszkam w Stanach i zostalam postrzelona przez czarnego na austradzie bo szukal wrażeń..Mam przestrzelono kosc udowa i musilalam miec metalowego preta i 2 sruby w kolanie i biodrze..Jestem juz 4 miesiace po operacji bol mi dokucza okropny..kolano mnie boli i czuje ciasno w nim plus w tym miejscu gdzie zostalam postrzelona mam gorke ...czy to normalne...?? czy kiedykolwiek bol ustanie..?.Tu wstanach nie wyciagaja preta z uda i srednio sie zapatruja na wyciagniecie srub...Prosze o informacje gdzie moglabym skonsultowac sie z doobry Ortopeda..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Miłosz Kościelski

Miałem pecha, że byłem leczony w kiepskim szpitalu i też miałem złamaną kość udową jak miałem 6 lat. Noga włożona w gips, w nogę śruba i noga na wyciąg dwa miesiące. Najgorsze co pamiętam to to że śrubę wyjmowali mi na żywca ponieważ według tych pieprzonych lekarzy kolejna narkoza zabiła by mnie. Wyjeli mi śrubę i poczułem ból niedopisania poczym zemdlałem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×