Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Infekcja po przepuklinie pachwinowej


Gość Marcin

Rekomendowane odpowiedzi

A wiec, 2 lata temu przeszedlem operacje przepukliny pachwinowej z lewej strony, zastosowano u mnie siatke. po tygodniu gdy pojechalem do zdjecia szwow okazalo sie ze mam infekcje, przy zdejmowaniu szwow z rany wydobywala sie *ropa*. przeszedlem kolejna operacje, rana byla otwarta przez prawie tydzien z zalozonym drenazem/saczkiem. ostatecznie wszystko ladnie sie zagoilo i wygladalo ze przepukline mam z glowy. po roku na bliznie utworzyl sie maly wrzod, dostalem jakies lekarstwa i wrzod sie zagoil na jakis czas. w ciagu kolejnego roku wrzod pojawial sie 4 razy za kazdym razem byl leczony przez stostowanie lekarstw(nie wiem jakich).ostatecznie zrobiono mi zabieg usuniecia tego wrzodu, niestety rana nie chce sie goic. lekarze posadzaja ze jest to infekcja ktora powoduje siatka i ze nalezy ja usunac, moje pytanie jest nastepujace, jakie sa konsekwencje przewleklej infekcji, pracuje na gospodarstwie teraz zaczyna sie lato i bedzie duzo pracy nie bardzo moge sobie pozolic na dluzsze wolne, czy zaszkodze sobie jesli odloze operacje do listopada (o 4 miesiace) pracuje za granica, moj jezyk nie jest za dobry stad moje pytanie skierowane do pana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość haemophilus

Jeśli czuje się Pan dobrze, oprócz ciągłej zmiany zapalnej pojawiającej się w pachwinie, bólu i miejscowego stanu zapalnego, nie powinno być innych dolegliwości. Ostateczna decyzja należy do Pana. Jeśli lekarze uważają, że zmiany skórne są odpowiedzią organizmu na obecność siatki to najprawdopodobniej będzie trzeba ją usunąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×