Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Guzek pod blizna po wycięciu jelita grubego


Gość Ewelina

Rekomendowane odpowiedzi

Dwa miesiace temu usunieto mi jelito grube z powodu WZJ,pozostawiajac odbyt.Wyloniono stomie tymczasowa na jelicie cienkim.Wyczulam bolesny i twardy guzek w okolicy blizny,wlasciwie pod nia.Na powierzchni brzucha nie ma zadnego uwypuklenia.Ogolne sampopoczucie jest dobre,oprocz plynnych stolcow,czasami tylko zoltych o konsystencji oleju.Pod stomia a takze w miejscu pod zoladkiem sa uwypuklenia(lekko bolesne),ale chirurg twierdzi ze to normalne po operacji.Co do guzka pod blizna...wizyte u chirurga mam za 3 tyg...nie wiem czy to powod,aby przyspieszyc wizyte.Prosze o rade.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość haemophilus

Nie napisała Pani kiedy konkretnie była przeprowadzona operacja. Stąd przypuszczam, że guzki związane z blizną mogą wynikać z obecności nici chirurgicznych, które znajdują się pod skórą. Powinny one zniknąc po około 4 tyg. od zabiegu. Tym bardziej, jeśli zmiany oglądał lekarz chirurg wynikają one najprawdopodobniej z obecności szwów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam:) Operacje mialam dokladnie 1 maja tego roku.Chirurg nie widzial mnie od momentu opuszczenia szpitala czyli ok 11maja.Zgrubienia o ktorych wspomnialam mam od operacji(opuchlizna) i sa do tej pory.Natomiast guzek pod blizna wyczulam kilka dni temu.Tego chirurg jeszcze nie widzial,stad moje pytanie czy powinno mnie to martwic?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×