Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Pęcherze z krwią na języku i wewnętrznej stronie policzka


Gość Grzegorz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, od około 3ch-4ch miesięcy pojawiają mi się na języku (pod spodem) oraz na wewnętrznej stronie policzka pęcherze (zawsze tylko jeden w danym czasie) z krwią. Pojawiają się zawsze dokładnie w tych samych miejscach po jednej stronie jamy ustnej. Dwa razy zauważyłem tylko gdzie indziej ale był bardzo mały. Pojawiają się one mniej więcej raz na 2/3 tygodnie, są obecne kilka godzin, następnie, jak podejżewam pękają i znikają. Bolą tylko wtedy, gdy są już na granicy pęknięcia. Bardzo proszę o podpowiedź i czy powinienem zgłosić się do lekarza? Choć nie ukrywam że to arcytrudne, gdyż rzadko zdarza się abym zdążył przed zniknięciem pęcherza. Oto zdjęcia: http://mtgm.cal.pl/_f/1.jpg http://mtgm.cal.pl/_f/2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

proponuję udać się do lekarza POZ, on z ogólnego wyglądu może ukierunkować diagnostykę na konkretny rodzaj chorób, proszę wspomnieć o krwiakach i może podać to pierwsze zdjęcie. Nie mogę ocenić tego na podstawie samego zdjęcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj w przedszkolu moj synek wywrocil sie na slzgawce i z jego buzki polala sie dosc obficie krew. Przedszkolanki pzykladaly mu do twarzy lod i krwawienie ustapilo. Kiedy go odbieralam z przedszkola mial tylko troszke poobijana twarz i byl jakos dziwnie spokojny, ale zbytnio sie tym nie przejelam. Jednak nie chcial w domu zjesc mi obiadu twierdzac , ze go bardzo policzek boli a kiedy zajrzalam mu do buzki okazalo sie ze ma tam rane na 1cm askorka tam odstaje mu na jakies 0,5 cm. Czy powinnam udac sie z tym do lekarza , a moze rana zagoi sie samoistnie? prosze o pomoc bo juz od 2 godz. nie wiem co robic. Mieszkam na wsi i do lekarza mam dosyc daleko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grzegorz mam dokładnie tak samo! Napisz proszę jak to się skończyło??? Wyleczyłeś to, udało się pozbyć tych pęcherzyków? Poznałeś ich przyczynę? To było 2 lata temu ale może jeszcze się odezwiesz :) Albo będzie wiedział ktoś inny?.. Proszę o pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam to regularnie od wielu lat jak się pojawią bąbelki krwi to przekłuwam wypluwam krew płuczę dentoseptem zażywać witaminy i po wszystkim miejsca są na policzkach także nieraz uda mi się przegryzać najgorsze to na to niema odpowiedzi lekarze milczą schodzą na inny temat np.afty itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak można to proszę napiszcie czy dobrze robię dodam źe w różnych czasach potrafię sobie przygryść mocno dziąsła jest to duży ból i mimo źe uważam robie to 2-3razy i jeszcze dodam źe lubię bardzo gorące potrawy aź do poparzenia ale bym tego nie łączył ze sobą wydaje mi się źe są to trzy różne problemy moje dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×