Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Guz esicy: adenocarcinoma tubulare G2 exulcerans


Gość Monia

Rekomendowane odpowiedzi

Co oznacza wynik histopatologiczny wyciętego guza esicy: adenocarcinoma tubulare G2 exulcerans totalis parietis colonis infiltrans? Cały guz nie został usunięty ze względu na jego zaawansowanie - 1/3 tego guza została. Czy jest szansa, że po leczeniu onkologicznym uda się go zwalczyć? Pacjent ma 56 lat, mężczyzna. Wyniki krwi są w normie, nie ma przerzutów. Jak wyglądają statystyki przy takim schorzeniu? Chodzi mi o rokowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wynik badania histopatologicznego po polsku brzmi: gruczolakorak cewkowy (stopień 2 zaawansowania histopatologicznego w skali 3 stopniowej), wrzodziejący, całkowicie naciekający część okrężnicy (jelita grubego). Zaawansowanie miejscowe nowotworu jest bardzo duże. Trudno mi napisać coś konkretnego ponieważ nie znam dokładnego opisu stanu miejscowego nowotworu jaki był stwierdzony w czasie zabiegu (opis zabiegu). Jeśli nowotwór nie naciekał na ważne naczynia to może zdarzyć się taka sytuacja, że chemioterapia spowoduje zmniejszenia do tego stopnia guza, że będzie możliwe usunięcie go w całości. Dlatego należy poczekać na leczenie onkologiczne, a potem zadecydować o dalszym postępowaniu. Rokowania w każdym bądź razie są złe, gdyż nowotwór przekracza zakres ściany jelita i nie został całkowicie usunięty. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam wyniki .Odebrałam dzisiaj!.Rozpoznanie Anatomopatologiczne. 1.Adenocarcinoma G-1 exulceratum. 2.Polypi hyperplastici. W rozmowie z lekarzem,dowiedziałam sie,że guz jest operacyjny w tzw. *dobrym miejscu,i po usunięciu go wszystko będzie można dobrze zespolić.Ponoć to tez wazne ,ze ma symbol literki G-1 i to jest poczatkujaca faza.Ale ja bardzo sie boję.Jestem juz po 7 operacjach .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×