Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Torbiel najądrza


Gość Marek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, Okolo 8 lat temu wykryto u mnie torbiel na prawym najadrzu. Wszystko zaczelo sie od bolu, ktory pojawial sie (rowniez obecnie) zawsze po wytrysku. Urolog zalecil USG, ktore wykazalo torbiel. Lekarz stwierdzil, ze nic nie da sie z tym zrobic i z czasem torbiel moze sie wchlonac a bol zwiazany jest z *produkcja* spermy. Zasugerowal tez regularne wykonywanie USG. Na dzien dzisiejszy sytuacja nie ulegla zmianie. Torbiel nadal jest. Bol rowniez pojawia sie po kazdym stosunku i trwa kilka dni. Nie ukrywam, ze ma to wplyw na pozycie. Oprocz wspomnianego dyskomfortu, zastanawiam sie czy istnieje mozliwosc, ze torbiel z czasem moze przeksztalcic sie w nowotwor? Czy zabieg chirurgiczny jest jedyna metoda na pozbycie sie torbiela? Czy torbiel moze miec wplyw na plodnosc? Z gory dziekuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość haemophilus

Torbiel to nic innego jak poszerzony kanalik nasienny, w którym gromadzi się nasienie. W rezultacie powoduje dyskomfort i ból związany z wytryskiem. Nie stanowi ryzyka przekształcenia w raka i można taki stan jedynie kontrolować za pomocą usg. Zabieg chirurgiczny nie jest konieczny i nie ma to wpływu na płodność.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość tomaszxyz91

Witam mam 3 torbiele na lewym najądrzu 5.2mm 3.5mm i 3mm. Badanie usg wykonałem na początku sierpnia i od tego czasu zobaczyłem ze torbiel 5.2mm się powiększyła przez niecałe 3 tyg więc pewnie operacja mnie nie ominie. I moje pytania : Ile czeka się na taka operację oraz jak długo powraca się do zdrowia i po jakim czasie można powrócić do pracy fizycznej. Skąd biorą się te torbiele?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×