Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Kłucie i ucisk w podbrzuszu


Gość Lisa

Rekomendowane odpowiedzi

WItam dokładnie tydzień temu miałam okropne bóle podbrzusza (całego). stały się one na tyle uciążliwe, że trafiłam na SOR, gdzie chirurg wykluczył zapalenie wyrostka zapis z karty : *brzuch miekki, bolesny w podbrzuszu po obu stronach. bolesność wydaje się zlokalizowana poniżej rzutu wyrostka robaczkowego. obecnie nie wymaga leczenia chirurgicznego.* skierowani mnie więc do konsultacji ginekologicznej. lekarz zrobił usg (trzon macicy 50x34mm, endometrium ok 10mm. jajnik lewy 25x15mm. jajnik prawy 30x24mm. zatoka Douglasa wolna*. Przyjeto mnie na oddział ginekologiczny celem obserwacji w kierunku zapalenia przydatków. Pobrano krew ( WBC 13.9/ RBC 5.5/ HGB 14.2/ HCT 41,8/ PLT 207) podano antybiotyki, nospe i zastrzyk przeciwbolowy. Badania powtórzono następnego dnia ( WBC 11.2/ RBC 4.9/ HGB 13.1/ HCT 37.7/ PLT 181) i zrobiono badanie moczu zapis **mocz bez zmian* badano mnie ginekologicznie i proszono co chwile o konsultacje chirurgiczne *brzuch miekki tkliwy po stronie lewej nisko i po stronie prawej w prawym dole biodrowym. bez objawow otrzewnowych* kolejna konsultacja * mierne pobolewania dolem brzucha. nie wymiotowala. brzuch plaski, niebolesny bez patologicznych oporow.* i kolejna *brzuch miekki w calosci niebolesny bez patologicznych oporow. nie wymaga interwencji chirurgicznej*. zapisano mi antybiotyki i dostalam wypis. caly czas mam delikatne pobolewania po stronie lewej (przypominaja klucie) i prawej ( przypominaja bardziej ucisk niz bol). Strasznie zestresowano mnie tymi konsultacjami chirurgicznymi i sie martwie ze to jednak moze byc wyrostek. 3 dni bylam na diecie scislej, bez picia i jedzenia (odstawiono leki, podano kroplowke) a chirurg powiedzial ze moga mnie otworzyc i wtedy zobacza co to jest. nie zgodzilam sie bo powiedzialam, ze jak nie beda mieli pewnosci to nie chce zeby mnie krolili i sie zastanawiam czy na pewno dobrze zrobilam. czy ten ucisk po prawej stronie na dole to moze byc wyrostek? dokladniej odczuwam ten ucisk kiedy siadam lub wstaje oraz kiedy siedze z przykurczonymi nogami. co powinnam zrobic? udac sie do ginekologa czy w pierwszej kolejnosci do chirurga?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wątpię, a raczej wykluczam, że jest to zapalenie wyrostka robaczkowego. Przez tak długi okres już dawno doszłoby do rozlanego zapalenia otrzewnej, z zagrożeniem życia i natychmiastową operacją (zapalenie wyrostka robaczkowego rozwija się gwałtownie). Radzę w tej sprawie ponownie skonsultować się z ginekologiem, a nie chirurgiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedź. Ginekolog stwierdził,że wątpi również, żeby były to jajniki bo wszystko jest OK. Powiedział, że to moją być problemy z jelitami. Ja od 3 dni boję się cokolwiek jeść i raczej unikam jedzenia... To pomogło. Czuję się dużo lepiej ale nie wiem ile czasu takiego niejedzenia będzie w stanie wytrzymać mój organizm. Nie wiem co mam robić, więc chyba faktycznie będę musiała zrobić badanie jelit jak najszybciej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×