Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Torbiel zastoinowa wargi dolnej


Gość Marta

Rekomendowane odpowiedzi

Mam problem. Od kilku miesięcy mam duże zgrubienie na ustach. Powiedziano mi że samo zniknie. Musiałam iść do dentysty i okazało się że mam torbiel zastoinową wargi dolnej. Muszę ją wyciąć. Nie wiem na czym polega zabieg, jak wygląda, jak długo się goi oraz czy jest bolesny? Z góry dziękuje za odwiedź

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zabieg wykonuje się w znieczuleniu miejscowym (ostrzykuje preparatem znieczulającym miejsce operowane). Wycina się skalpelem torbiel. Zabieg jest krótki. Ranę zeszywa się szwami i usuwa szwy po około 10 dniach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałam dziś robiony zabieg. nie wiem jeszcze czy to torbiel zastoinowa była, muszą zbadać histopatologicznie, zabieg z 10 minut, 3 zastrzyki znieczulające, nic nie boli, potem pare szwów, ja miałam na NFZ w chirurgii stomatologicznej:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja płaciłam 350zł i zabieg trwał 40min,mam 16lat i znieczulają miejscowo ale jak zaszczyk puści to boli.Zabieg miałam wykonany 2godz temu teraz jestem na proszku peralgina nie czuje buzi boli

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piszę drugi raz na tym blogu, jestem już ponad tydzień po zabiegu opuchlizna zchodzi część szwów sama mi odpadła być może dlatego że ciągle gryzę tą nić,jest dobrze nie boli ale płuczę szałwią. Za 2 dni idę na wizytę kontrolną!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z torbielą poszłam do zwykłego stomatologa, dostałam skierowanie do Poradni Chirurgii Stomatologicznej, gdzie wykonuje się to ponoć na miejscu/krótkie terminy (duże miasto). U siebie w małej miejscowości musiałabym czekać 3,4 miesiące. Zabieg będzie na NFZ.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zabieg jest bezbolesny wlasnie miałam wycinana torbiel zastoinowa z dolnej wargi. Jedyne co boli to znieczulenie ponieważ jest podawane przez strzykawkę. Wycinałam torbiel na NFZ i dostałam się na wizytę tego samego dnia,którego zadzwoniłam do przychodni. Narazie nic nie czuje ponieważ jestem na znieczuleniu. Wie ktoś po jakim czasie od zabiegu można coś zjeść *)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Ewelajda

Powiem wam tak . Rok temu dzień przed sylwestrem przygryzłam sobie wargę dolna, i nabawiłam sie torbieli wielkosci orzecha wloskiego.Tuz przed własnym slubem. Bałam się jak diabli . Lekarz stwierdził że to tkanka miękka i slina  może powodować brak gojenia sie po zabiegu chirurgicznym. Zapisa ł mi 2 op. Dalacin c bodajze 300mg, i osłonke (zaznaczył nie zamieniać)  Ale ja tego nie brałam bo ten lek na mnie źle działa. Minał rok i torbiel zamieniła się w malutkie ziarenko nawet nie jak ziarno grochu . Nie wiem czy u każdego tak jest ale u mnie musiał minąć czas. Nie mniej jednak, uważam że zawsze trzeba takie zmiany konsultować z lekarzem Pozdrawiam 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×