Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Powiększona lewa pierś u chłopca


Gość Krzysztof

Rekomendowane odpowiedzi

U syna (13 lat) zauważyliśmy że ma powiększoną lewa pierś. Jest on szczuplej budowy ciała. Prawą pierś ma normalną (raczej jej brak poprostu ma sutek) , a lewa jest powiekszona i to znacznie. Czy może to być powód do obaw, powinny zostać przeprowadzone jakieś badania czy też zalecana była by konsultacja z lekażem. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Adrian 14 lat.

Ja mam 14 lat. Od ponad roku miałem troche powiekszone sutki.Lewy był zawsze wiekszy od prawego.Po roku lewy sutek wrócił do normalnego kształtu (bynajmniej tak mi sie wydaje) natomiast prawy jest bardzo duzy , wypukły (jak by miał zaraz wybuchnąc) , obolały (wsytd mi jest) *( Prosze o szybka odpowiedz i porade.Miałem robione USG sutków - nic nie wynikło.Mam niedoczynność tarczycy (6.12) lecze sie na tarczyce i nie wiem - byc moze niedoczynnosc tarczycy jest skutkiem bardzo mocnego powiekszenia lewgo sutka.Prosze o odpowiedz.Błagam odpiszcie bo nie wiem co mam robic , a lekarze ciagle mowia ,ze nie sie czym martwic... Wole dmuchac na zimne - lewy sutek ciagle grubieje i rosnie *( *( *(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam 17 lat i mam na lewej piersi identyczne. a wyszło mi to najpierw na lewej później zeszło pojawiło się na prawej znowu zeszło i znowu na lewej piersi. mam tak od dwunastego roku życia i się nie przejmuje. z kolei Adrian był już u lekarza z tym, powiedzieli mu że to tarczyca, no możliwe. więcej jodu *P . moja babcia choruje na tarczyce więc pewnie to jest to. proponuje pić multiwitaminy z jodem . powinno pomóc choć nie jestem pewien ,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam 20 lat mam tego samego typu problem lewa pierś jest w znacznej mierze powiększona, gdy się złapię, bądź lekko przycisnę to boli lekarz rodzinny to oglądał twierdzi że wiele chłopców ma podobny problem ale do 24 roku życia powinno zejść nie wiem może ma ktoś na to jakieś leki, maści itp.? proszę o pomoc pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Okryłam u mojego 11 letniego syna zgrubienie w lewej piersi. Boli tylko gdy mocno naciśnie. Czytam o zmianach hormonalnych u chłopców i guzkach pod sutkiem, ale mój syn ma nad sutkiem. Martwie się bardzo. Proszę o poradę. Agata

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ? Mój syn od kilku dni mówi ze boli go pod prawym sutkiem tylko gdy dotyka a gdy nie dotyka to nie boli czy mam się czym martwić nic złośliwego czy to oznacza że dojrzewa ma ma 11 lat proszę o szybką odpowiedź dziękuję i pozdrawiwm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×