Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Wielkie wypuklenie w miejscu po operacji przepukliny pępkowej


Gość Jusia

Rekomendowane odpowiedzi

2 Lata temu w Czerwcu miałam operacje na przepukline pepkowa(nie miałam załozonej siateczki), i sie powtórzyła przepuklina wiec miałam w Marcu nastepna i mi załozyli ta siateczke.Boje sie Poniewaz mam wielkie wypuklenie na całosci blizny z jednej i z drugiej strony. co to moze znaczyc.? Czy przepuklina sie powtórzyła.? Czy tak musi byc.? Bardzo Prosze o szybka odpowiedz *:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co to moze znaczyc.? - raczej to zgrubienie to efekt wszytej siatki i zszytej powięzi Czy przepuklina sie powtórzyła.? - wątpię, ale warto pójść na kontrolę do chirurga Czy tak musi byc.? - takie zgrubienia z reguły utrzymują się przez około 6-9 miesięcy, w tym czasie dochodzi do dostosowania się tkanek do nowych warunków, wchłonięcia części szwów i wbudowaniu się siatki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam uwypuklenie dokladnie w mijscu gdzie znajduje sie siatka. minelo 10 miesiecy od zabiegu. dodatkowo od ok. pol roku temperature 37-37.9 stopni. Mdlosci , biegunki.bole zolondka,brzucha Co moze byc przyczyna. Usg jamy brzusznej prawidlowe. Crp miesiac temu 17 obecnie 14. Reszta wynikow wrecz w idealnej normie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim przypadku radziłbym zastanowić się nad diagnostyką górnego odcinka przewodu pokarmowego. Takie objawy sugerują patologię w zakresie żołądka i/lub dwunastnicy. Trzeba by najlepiej w tej sprawie skonsultować się z gastroenterologiem i być może wykonać gastroskopię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Po roku dostalem osrego zapalenia tkanek pod skornych. Goraczka 42 stopnie, oczywiscie szpital. Chirurgiczne czysczenie , drenaz tkanki. Przyczyna moich dolegliwosci byl rozlegly stan zapalny pod blizna poopercyjna. Teraz mam dreny zalozone, wycieka ok 50ml plynu dziennie. Brzuch wyglada strasznie. Ale mam nadzieje ze bedzie dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×