Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Utrzymująca sie goraczka i ból po obydwu bokach po operacji woreczka zółciowego


Gość alicja /j

Rekomendowane odpowiedzi

Mój brat został zoperowany 3 tygodnie temu , wycieto mu woreczek żółciowy,nadal żółc nie przechodzi do dwunastnicy tylko do worka z drenem ,goraczka utrzymuje się mimo podawania antybiotykow i zrobienia wymazu na obecnośc bakterii bardzo cierpi ma straszne bóle boków przechodzace do pachwiny leki przeciw bólowe działaja bardzo krótrko ,nie moze jesc gdyż powoduje to u niego torsje jest bardzo załamany i coraz bardziej wycieńczony .łekarze zastanawiaja się nad wstawieniem sztucznej protezy przeprowadzającej żółć do dwunastnicy.Zaznaczam ,że brat ma stomie i cukrzyce bardzo niepoki nasz stan jego zdrowia .Czy dawka antybiotyku moze jest za mała poniewż dostaje 2razy dziennie,po podaniu antybiotyku goraczka nie spada ,przy wysokiej goraczce ma trudnosci z oddychaniem . jedno usg wykazał nacieki ropne , po 3dniach nastepne usg juz nie wykazała zadnych nacieków .czy wskazana by była tomografia komputerow na potwierdzenie tej diagnozy .nadmieniam ,że 2 lata temu u brata była usówana czesc trzustki czy to może odzywac sie trzustka .proszę o odpowidż z góry dziękuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość haemophilus

Większe znaczenie przy stosowaniu antybiotyku ma jego dawka i stałe jej utrzymanie w organizmie przez regularne podawnie antybiotyku. Rzeczywiście należało by zrobić jeszcze raz badanie w kierunku opisanych ropni. Gorączka utrzymuje się pewnie z ich powodu. Trudno mi powiedzieć w jakim stanie jest trzustka. Trzeba sprawdzić jakie wartoście wyszły w badaniu na poziom amylazy i lipazy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziekuje za odpowiedz .brata- lekarz chce wypisać do domu,czy mogę się upierac o ponowne wykonanie badania usg w szpitalu czy wykonac prywatnie po powrocie do domu.rozumiem ,ze w szpitalu nie moze przebywac miesiacami tak jak twierdzi lekazrz ,ale stan jego zdrowia jest bardzo ciezki ,czy może zostać przeniesiony na inny oddział np.gastroskopie w celu zdiagnozowania i dalszego leczenia ,czy też może być wypisany do domu w takim stanie,gdzie mam szukac pomocy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×