Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Ból jąder i sącząca się rana po appendektomii


Gość Kamil

Rekomendowane odpowiedzi

28 maja mialem operacje usuniecia wyrostka z rozpoznanym ropniem otrzewnej. Dwa dni pozniej dren zostal usuniety i po wylaniu stosunkowo niewielkiej ilosci plynu zostalem na trzeci dzien po operacji wypisany ze szpitala. Przepisane antybiotyki : Zinnat i Metronidazol. Dokladnie tydzien po operacji, po kilku dniach bolu i ciaglego powiekszania sie prawego jadra udalem sie na izbe przyjec innego szpitala. Wykonano mi USG (podobno w normie) i otrzymalem recepte na Nolicin oraz Diclofenac (recepta byla na czopki jednak ja zazywalem tabletki zamiennie Dicloberl i Olfen po 100 mg). Bol zaczal przechodzic i anatomicznie wszystko wrocilo do normy po kilku dniach. Gojenie rany po operacji bylo naprawde bolesne zamiennie z lepszymi i gorszymi dniami. 10 dni po operacji szwy zostaly zdjete, jednak juz dwa dni pozniej, we wtorek 08 czerwca po dwoch dniach mocnego bolu i twardosci brzucha trafilem do kolejnego szpitala, gdzie badanie moczu i krwi nie wykazalo zadnych odchylow od normy (brak leukocytozy). W badaniu USG stwierdzono obecnosc plynu i obrzeku na duzej powierzchni naokolo ran. Doktor rozcial mnie ponownie w miejscu szwow i drenu i zalozyl saczek. Troche plynu (chłonki) wyciekalo z saczka, jednak najwieksza ilosc z rany po drenie (musialem zmieniac opatrunki z metrowej gazy co pol godziny). Poniewaz wyciekanie tego plynu wydawalo sie nie miec konca po kilku dniach lekarz zalozyl mi worek stomijny, ktory napelnial sie w ciagu pol godziny w polowie i musialem go oprozniac. Trwalo to kilka dni i jak dla mnie wydawalo sie conajmniej nienormalne. W miedzyczasie nieslusznie stwierdzono, ze plyn moze byc moczem i zostal uszkodzony moczowod. Na szczescie po badaniu moczowodu tomografem wszystko bylo w normie. Tylko skad ten plyn? Kolejny P. Doktor przepisal mi Exacyl na jego wchlanianie plynu i rzeczywiscie zaczelo pomagac (brzuch zmniejszyl sie i nie bolal juz tak bardzo), jednak wtedy wrocila sprawa z bolem jader... Bol pojawil sie mniej wiecej po rozpoczeciu kuracji Exacylem w obu jadrach wraz z pobolewaniem w czasie oddawania moczu i wyprozniania sie. Podejrzenie: zapalenie gruczolu krokowego. Dostalem kolejne antybiotyki na bazie Azitromycinum i w pierwszy dzien wydawalo sie, ze pomogly, jednak juz na nastepny nie bylem tego taki pewien. Dzisiaj jestem dwa dni po odstawieniu Exacylu (bralem 1 g na dzien przez tydzien) i zdjeciu drugich szwow i czuje, ze wraca bol i twardosc brzucha. Jednoczesnie dokuczaja mi bole brzucha, plecow, jader, okolic odbytu i problemy zoladkowe. Czy ktos moze mi pomoc?? Moge udzielic kolejnych informacji jesli jest to potrzebne. Pozdrawiam, K

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trudno określić co może się rzeczywiście dziać. Być może konieczne okaże się ponowne badanie kontrolne tomograficzne. Jeśli nadal z rany wydobywa się wysięk dobrze by było wykonać jego badanie biochemiczne (np. oznaczenie ilości białek, mocznika) i posiew mikrobiologiczny. Trzeba ponownie udać się na konsultację do chirurga.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×