Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Ból nerek i kryształy szczawianu wapnia w moczu


Gość Ania M

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie ,zwracam sie do Pana z takim pytaniem,otóż trzy dni temu w domu chwycił mnie silny mocny ból z tyłu pleców a jednocześnie w obydwu bokach strasznie promieniował ,do tego gorączka ponad 39 stopni i wymioty w nocy po 4 razy.Rano udałam sie do lekarza który stwierdził że być moze to ból nerek ale nie jest pewny,przepisał mi Zinnat i dał skierowanie by zrobić badanie moczu.Ale ten lek mało pomógł..ból teraz bardziej promieniuje juz na dół brzucha nie boli jak wcześniej.A oto wyniki moczu: barwa-żółta,ciężar-1,015. pH-5,0, Urobilinogen3,2 ,białko -ślad, Azotyny-obecne, Erytrocyty-wykryto, Leukocyty- wykryto,osad moczu-kryształy szczawianu wapnia-nieliczne.Podejrzewam że to są kamienie czy mogę mieć rację?Bardzo proszę o odpowiedz.Z góry bardzo dziękuje.Ania M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten wynik badania ogólnego moczu jest bardzo ogólnikowy. Nie powinno laboratorium stosować sformułowania Erytrocyty-wykryto, Leukocyty- wykryto, bo tak dokładnie ile wykryto czy 1 czy np. 20. To bardzo istotne. Jeśli stwierdzono erytrocyty świeże to rzeczywiście może to świadczyć o kolce nerkowej spowodowanej kamicą. Podwyższona temperatura może świadczyć o zakażeniu moczu spowodowanym też drażniącym wpływem kamieni (leukocyty w moczu). Radziłbym jeszcze wykonać USG jamy brzusznej zwłaszcza układu moczowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×