Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Swędzenie skóry głowy po operacji guza mózgu oponiaka


Gość IZa

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.Mam pewiem problem.Od pewnego czasu(około 2 mc), tuz po oparcji guza mózgu, zaczeła mnie bardzo swędzie głowa.Rana zagoiła się bardzo dobrze, nie mam zadnych dolegliwości.Jedyną rzecza jaka mi doskwiera jest szwedzenie skory głowy, oraz wrazliwosc cebulek włosów.Czy przyczyna moze byc odrastanie włosów??dadam ze mam skłonnosc do szybkiego odrastania włosów i ogolnie bardzo gęste włosy.Cebulki włosów bolą mnie po stronie operowanej,swędzenie występuje również po straonie oparowanej.Operację miałam 8 marca.Wyniki potwierdziły oponiaka 1. Kolejne badanie szczegółowe będę miała pod koniec sierpnia, czyli poł roku po operacji.MAm nadzieje ze wszystko będzie dobrze i wyniki również.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ,nie miałam zadnego niedowładu a jedynyem objawem przed zdiagnozowaniem było to iż traciłam wzrok w jedym oku.Teraz 4 miesiące po operacji nie mam zadnych dolegliwosci,aczkowliek w ostatnich dniach przez te zminy pogody i cisnienia dokucza mi ból głowy.Mam nadzieje ze to własnie z tego powodu..Włosy odrastają, skóra swędzi bardzo i czucie w głowie powoli wraca.Mam tylko wieczne obawy ze to swinstwo powróci,nie długo czeka mnie kontrolne badanie i bardzo się jego obawiam.Przez to też spię bardzo niespokojnie, bo wiem ze nie długo badanie..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mialamoperacje usunieciaoponiaka 8 kwietnia 2009 roku,po pół roku kontrolna tomografiawypadła dobrze. Czeste wczesniej bóle głowy ustąpiły. Iza bądz spokojna,ja zalatwilam sprawe w 2 tygodnie, potem szybko wracałam do siebie. Na zwolnieniu bylam 6 miesiecy, ale sprawna byłam juz po 3 tygodniach. tez mam dzieci -troje. W czasie gdy mialam operacje mój najmłodszy synmial1,5 roku. Dalismy jakos radę. Nie miALAM ZADNYCH POWIKŁAN PO OPERACJI. Nie dokuczałmibół rany pooperacyjnenj. Wstałam po 3 dniach i juz nie chciałam sie wiecej dac położyc dołóżka.Tegoi Tobie życzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! jestem po operacji *nowotwor zlosliwy tkanki miesniowej*lewa skron,usuniecie kosci skroniowej.Naswietlania. Bole glowy jak (borowanie w czaszke w jednym punkcie)tez lewa strona,okazalo sie ,ze tym razem oponiak,operacja -znowu lewa strona. Ponoc naswietlania sa przyczyna tego. Teraz znowu oponiak rosnie z *klina*w kierunku orbity dna oka, trudno bedzie sie tam dostac,a jezeli to ze skutkami nieodwracalnymi! Swedzenie skory glowy ,tak ,reakcja na szampon !,farby na wlosy !,lakier ! na zapachy proszkow do prania-rzeczy ktore masz na sobie. wystrzegaj sie tego .Masuj skore glowy nawet jak boli,musisz sie do tego przyzwyczajac,mozesz uzyc oliwa z oliwek przed myciem glowy. Mam przepis na mydlo wlasnej roboty nie z tluszczu zwierzecego tylko z oliwy z oliwek. Powodzenia ,duzo zdrowia zycze !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ! Pisze pierwszy raz .Jestem po operacji oponiaka , to on pozbawil mnie sluchu w lewym uchu,malo tego to rozbil sie na szesc mniejszych i mam uszkodzony siudmy nerw,czyli lewa strone twarzy,nie domyka mi sie oko mam opuszczone usta ,a lykam prawa strona.Niestety w szpitalu mnie przeziebili i dostalam zapalenia pluc i zeby tego bylo malo to takze zapalenia opon i mam zalozona zastawke .Czekam na rekonstrukcje tego nerwu , ale czy to pomoze ? Trzymam za wszystkich kciuki niemozna sie poddawac .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem również po operacji guza mózgu oponiaka już dwa lata wszystko jak do tej pory jest dobrze, ale zaczyna pobolewać mnie znowu głowa i boję się ,że to nawrót choroby.Jestem sytrasznie nerwowa , bo na samą myśl prąd mnie przechodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! Pani Krystyno, co jaki czas ma Pani robiony rezonans? Jakie były objawy? Jak się Pani dowiedziała o tym, że to guz? Pani Izo, cebulki włosów nie są powodem swędzenia, to normalne po takiej operacji do okresu roku. Trzymam kciuki, będzie dobrze. Sama żyję w strachu i ciągłej niepewności, czy nie będzie nawrotu choroby, wznowienia guza..... Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej Daga! Ja miałam operację oponiaka w sierpniu i jeszcze siedzę w domu. Również mam pracę umysłową, a powrót planuję w styczniu. Fizycznie czuję się dobrze, ale obawiam się zbyt duzego obciążenia mózgu....komputer, telefon, stres.... Kochana, każdy przypadek jest indywidualny i nie mozna sugerować się tym, jak inni to przechodzą i kiedy wracają po operacji do domu... Ja myslałam, że juz po dwóch tygodniach wrócę, a tu..... A gdzie jest zlokalizowany oponiak? Wiem od lekarza, że to ma duże znaczenie. Jeśli na mózgu, stres ma wielkie oddziaływanie. Głowa do góry. Będzie dobrze! Trzymam kciuki i mam nadzieję, że napiszesz parę słów jak juz będziesz po... Wszystkiego dobrego!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aniu, ja chyba jestem pracoholikiem bo bez niej nie potrafię funkcjonować. Poza tym jestem nauczycielem akademickiem i mam jeden dzień zajęć w tygodniu ze studentami więc myślę, że może dam radę. Ale oczywiście każdy przypadek jest inny zalezy duzo od pacjenta, lekarza i jeszcze innych spraw. A gdzie miałaś go operowanego tzn. w jakim mieście? Po operacji dam znać. Pozdrawiam Daga

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej Daga! Miałam operację w Poznaniu. A tak nawiasem, też myślałam, że jestem pracoholikiem, a jednak bez pracy też można normalnie funkcjonować.... Zresztą sama będziesz wiedziała najlepiej kiedy będziesz gotowa pójść do pracy. Ja życzę Ci wszystkiego najlepszego! Pozdrawiam serdecznie! Anka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej-od mojej operacji minęło 4ry miesiące i już ponad 3tyg pracuję.Praca fizyczno umysłowa i odkąd zacząłem pracować zaczęła pobolewać mnie głowa:/ Boję się że może to być nawrót,chociaż może to z wysiłku(nie dużego ale po takiej operacji to dużo) i niewyspania.Mieliście też bóle głowy po operacji-mi rodzinny powiedział że po takiej operacji to normalne-ale jakoś mnie tym nie uspokoił. Dzięki za odpowiedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość operowana prawie4 miesiące tem

Andrzeju, bóle głowy po takiej operacji są mozliwe nawet do roku czasu po niej, a wysiłek (praca umysłowa) robi swoje..... Mój lekarz powiedział mi, że najlepiej stopniowo przyzwyczajać głowę do pracy umysłowej - komputer, telefon, stres.... Głowa musi temu wszystkiemu podołać..., a poza tym, na pewno niewyspanie, zmiana trybu zycia, dnia tez ma znczenie. Nie martw się na zapas tymi bólami, daj głowie trochę czasu na ogarnięcie tego wszystkiego.... Pozdrawiam serdecznie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć tu Daga, operację miałam w zeszły w wtorek w szpitalu wosjkowym w bydgoszczy. Polecam. Mam usunietego całego oponiaka I stopień. Operacja trwała 8 godzin, wybudziłam się dopiero w czwartek. Miałam prawostronny niedowład, ale po wybudzeniu minął. Podobno żle zaragowałm na narkozę. Głowa trochę boli, ale to chyba normalne po takiej operacji. Czuję się coraz lepiej i tak jak pisałam w lutym idę do pracy. Mam także pracę umysłową. Poza tym uważam, że opracja zaeży bradzo od ośrodka neurochirurgicznego. Na operacje czekałam u dr Furtaka pół roku, ale było warto i wszystkim polecam ten ośrodek. Swiadczą o tym pacjenci przyjeżdzający tam na operację z całej Polski!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedź operowana prawie4 miesiące temu- mój rodzinny mówił mi to samo ale wolę chuchać na zimne. Wolę usłyszeć też to od kogoś innego i mieć troszkę spokojniejszą głowę. Teraz czekam na skan za 2 miesiące-mam nadzieję że wszystko będzie ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×