Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Bolesne zgrubienie na podudziu


Gość Lena

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, od paru dni wyczuwam bolesne zgrubienie na podudziu, konsultowałam się z chirurgiem onkologiem ale on powiedział że jak boli to nie jest to żaden guz, dostałam antybiotyk, smaruję też fastum (trochę mniej mnie już boli) ale i tak poszłam na usg, oto wynik : W tkance tłuszczowej na granicy z powięzia mięśnia podudzia lewego bocznego uwidoczniony hypoechogeniczny obszar wielkości 7,8 mmm x 2,5 w odległości 5,4 mm od powierzchni skóry o cechach lokalnego nacieczenia prawdopodobnie na tle alergicznym (do różnicowania z lokalnym krwiakiem lub ganglionem?) Dodatkowo widoczne są linijne hypoechogeniczne struktury biegnące w górę i w dół od wyżej opisanej struktury zlokalizowane na powierzchni powięzi mięśni, wysięk odczynowy? Struktura mięśni i powięzi niezmieniona. Strasznie się tym martwię, naczytałam się o tłuszczakomięsakach i boję się czy ten opis nie wyklucza także takiej zmiany. Proszę o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kilka lat temu miałam coś podobnego - po badanu Dopplera lekarz powiedział, że to może być łuszczak .... Przeraziło mnie to. Co ciekawe , po jakimś czasie (kilka dni później),zmiana znikła. Jestem tu jednak, bo na podudziu znów wykryłam podobne zgrubienie (..wczoraj dwa dodatkowe). Moje pytanie - czy takie zmiany mogą być wynikiem problemów z wątrobą, z metabolizmem i czy faktycznie mogą się cofać? PS. Lena - bądź dobrej myśli!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×