Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Wielotorbielowatość nerek


Gość Grażyna

Rekomendowane odpowiedzi

Odnośnie pojedynczych torbieli nerek napisał Pan, że: Leczenie obejmuje tzw. obliterację (podanie do torbieli środka powodującego jej zanik) lub wycięcie w niej &#8222*okna&#8221* umożliwiającego ewakuacje płynu i wchłanianie go przez tkanki otaczające. Proszę napisać dlaczego nie wykonuje się takiego leczenia do wielotobielowatości. Oraz pytanie było zadane rok temu na tym forum: *Witam. według informacji ,które ostatnio zdobyłam ,prowadzone są w polsce badania na grupach ochotników , nowego leku - rapamycyna - mającego wpływ na zmniejszenie torbieli nerkowych . dostępne mi żrudła mówią o prowadzonych tego typu badaniach już przed 10-laty usa . w pózniejszym czasie również w europie. wyniki tych testów są wyjątkowo obiecujące. jeśli to możliwe proszę o informacje gdzie takie testy prowadzono w ostatnim czasie lub będą prowadzone w niedalekiej przyszłości. Jolanta D., ~* Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę napisać dlaczego nie wykonuje się takiego leczenia do wielotobielowatości. - gdyż w tym wypadku torbiele zajmują większą cześć miąższu dlatego takie leczenie mogłoby wywołać powikłania (np. przetoki moczowe) lub doprowadzić do całkowitego unieczynienia nerki jeśli to możliwe proszę o informacje gdzie takie testy prowadzono w ostatnim czasie lub będą prowadzone w niedalekiej przyszłości. - niestety nie mam w tym względzie żadnych informacji, najlepiej w tej sprawie popisać na forach urologicznych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×