Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Otwarta rana podudzia i mocne zbicie


Gość Gustavo

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Przydazył mi się wypadek w pracy tzn Lewa noga została przygniecione przez pustaki. Mam otwartą ranę podudzia a miesnie łydki zostały mocno zbite. Od wypadku mineły juz ponad 2 tyg. Staram sie powli chodzić jednak podczas ruchu łydka puchnie i robi się strasznie twarda czy to normalna sprawa ? Rana jest duża i głęboka, była szyta jednak chirurg postanowaił iz lepiej będzie gdy będzie sie gojić bez szfów (ucisk na na naczynia co powodowało opuchlizne). troszke martwi mnie to iz mam twarde miejsca na łydce (zesztywniałe) a przy ruchu łydka robi się jeszcze twardsza i sztywna. prosze o opinie i pomoc. pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trudno wysnuć jakiekolwiek opinie bez badania. Takie duże rany ze stłuczniem mięśni mogą się długo leczyć, nawet i powyżej miesiąca. Należy cierpliwie czekać i pójść na kontrolę do chirurga. Trzeba wykluczyć ewentualne zapalenie żył, które może powodować obrzęk podudzia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mialam wypadek,mam rane otwarta na posladku,czesc rany zszyli a reszte zostawili poniewaz jej glebokosc to 5cm, naszczescie na uszkodzilam miesnia ani nerwu.jezdze codziennie na opatrunki do szpitala,polega to na tym ze wkladaja mi do srodka kawalek gazy(bandazu)namoczonego Betadine.jak dlugo to moze sie goic i czy to normalne ze z rany wyplywa ropa?prosze o rade

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×