Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Uszkodzenie łąkotki bocznej III stopnia


Gość Monika

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Zaglądałam na dziesiątki forum ale nigdzie nie mogę znaleźć odpowiedzi na moje pytanie. Wszędzie pisze się o uszkodzeniu łąkotki przyśrodkowej, natomiast nigdzie o bocznej z którą ja mam problem. Miałam robione badanie rezonansowe prawego kolana. Badanie wykazało że mam uszkodzenie 3 stopnia rogu tylnego łąkotki bocznej, niewielki wysięk w jamie stawu poza tym zmian patologicznych nie wykazano. Chciałabym się dowiedzieć jakie są teraz tego konsekwencje, jak to leczyć, czy będzie potrzebna operacja i co po niej mnie czeka. Dodam że nie miałam żadnego urazu w opisane kolano. Proszę o sprecyzowanie czy jest to coś poważnego. Do mojego ortopedy niestety nie mogę się dodzwonić a wyniki otrzymałam wczoraj pocztą. Badanie było wykonywane w szpitalu specjalistycznym w Chojnicach. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taki stan zapewne będzie wymagał leczenia operacyjnego najlepiej za pomocą artroskopii. W czasie artroskopii łąkotka zapewne będzie zeszyta lub uszkodzony fragment zostanie usunięty. Decyzję co do dalszego postępowania musi podjąć ortopeda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć ja dostałem taki opis po badaniu rezonansem magnetycznym kolana prawego: *W obrębie rogu przedniego łąkotki bocznej widoczny jest linijny obszar o podwyższonym sygnale dochodzący do obwodowej , przedniej powierzchni rogu przedniego łąkotki przyśrodkowej co przemawia za obwodowym poziomym pęknięciem łąkotki bocznej, w tej lokalizacji przestrzeń płynowa sugerująca torbiel łąkotki o wymiarach 2 *2,7 cm, obraz MRI niepewny. Poniżej i w obrębie ciała tłuszczowego Hoffy widoczna jest rozległa struktura płynowa cienkościenna wielkości ok 5,3 8 3,5 cm w wymiarze poprzecznym , w wymiarze przednio - tylnym dochodząca maksymalnie do 2,5 cm. Pozostałe struktury są zachowane. Nie wiem co mam robić bardzo proszę Państwa o poradę czy konieczna jest operacja i co będzie jeśli będę z tym zwlekał gdyż chce prawidłowo funkcjonować i uprawiać sport. Obecnie nie czuje bólu w kolanie i mogę zginać do końca w stawie kolanowym. Proszę o odpowiedz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście wynik należy skonsultować z ortopedą. Zmiany urazowe nie są zbytnio nasilone i leczenie rehabilitacyjne powinno przynieść korzystne skutki. Raczej nie ma konieczności leczenia operacyjnego zwłaszcza, gdy nie występują dolegliwości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×