Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Zator krezki jelita cienkiego


Gość Asia

Rekomendowane odpowiedzi

Mój tata przeszedł 3 tygodnie temu operację na zator krezki jelita cienkiego. Choroba była dopiero rozpoznana po tygodniowym pobycie w szpitalu a w między czasie podawano mu płyn na przeczyszczenie (fortrans) co spowodowało wymioty trescia kałową przez nos i buzię i doszło do zapalenia zachłystowego płuc.Obecnie płuca są juz w lepszej formie ale cały czas po zabiegu utrzymuję się biegunka(2-3 razy na dobę) a od tygodnia jest pobarwiona krwią. Krew jest koloru żywo czerwonego i w postaci małych skrzepów.Jest jeszcze problem z dużą ilością płynu pooperacyjnego który wyciekał z drenu i cały czas przemakał mu opatrunek , był zmieniany 2-3 razy dziennie, i na dodatek miał niskie białko, dostał albuminy i osocze. W poniedziałek wyjęto mu dren a płyn nadal leci i cały czas opatrunek jest mokry i przemaka. Moje pytanie jest następujące: Skąd pojawć się mogła krew w stolcu i skąd się bierze tak duza ilość płynu, czemu on wciaż wycieka i ile to jeszcze potrwa?leci jaka moze być przyczyna?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skąd pojawć się mogła krew w stolcu - krew w stolcu jest następstwem operacji, z miejsca po zespoleniu jelitowym jest rana, która może broczyć jeszcze krwią i skąd się bierze tak duza ilość płynu - płyn jest następstwem odbiałczenia organizmu i z łożyska naczyniowego przesięka do jamy brzusznej czemu on wciaż wycieka i ile to jeszcze potrwa? - aż nie zostaną wyrównane parametry białkowe organizmu, czasami to może potrwać nawet kilka tygodni leci jaka moze być przyczyna? - tak jak pisałem wyżej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam dziękuję bardzo za odpowiedź trochę mnie uspokoiło to co Pan napisał aczkolwiek jak wyrównać te parametry białkowe i jaka jest przyczyna odbiałczenia organizmu czy były Pan tak uprzejmy mi odpowiedzić bo lekarz prowadząc tate nie zna przyczyny, bo dalej ten płyn leci jest koloru żółtego a na dodatek pojawiła się anemia hemoglobina 6,6 i tato dostał wczoraj krew i płytki krwi 5 jednostek bo tez są zaniżone i to bardzo ale nie wiem wyniku. Poazdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Operacja w czasie zatoru krezki polega na usunięciu martwiczego odcinak jelita cienkiego. Po takiej operacji brakuje jelita do wchłaniania pokarmów czyli białek. Z tego powodu organizm jest odbiałczony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam na wstepie chciałam Panu podziekować za uprzejmosc jaka Pan okazał odpowiadajac na pytania dotyczace choroby mojejo taty. obecnie tato mój jest juz w domu , wyszedł ze szpitala po 7-mio tygodniowym pobycie. Powoli wraca do zdrowia, płuca wg lekarzy juz sa wyleczone chirugicznie brzuch tez w porzadku oprócz tego iz pod pępkiem szew jest bardzo czerwony i twardy no i jeszcze lewa noga własnie z nia jest problem Po wyjsci ze szpitala lewa noga jest ciagle spuchnięta w okolicach łydki i stawu skokowego. Tata cały czas przyjmuje leki przeciwzakrzepowe ale lekarz prowadzacy tatę nie wie dlaczego ta noga jet spuchnięta, dlatego tez moze Pan by nam wytłumaczył co się dzieje, skad ta opuchlizna jaka moze być przyczyna? Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×