Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Komplikacje z leczeniem ropnia okołoodbytniczego


Gość Dan

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, Kilka tygodni temu miałem problem z ropniem okołoodbytniczym, problem teoretycznie został usunięty. Ropień był oddalony od odbytu, został nacięty przez chirurga, przez kilka dni chodziłem z sączkiem. Ilość ropy była bardzo duża. Przez długi czas rana się nie zamykała (nawet kiedy ropa przestała się sączyć), a teraz kiedy tydzień- może dwa temu rana całkowicie się zasklepiła (pozostała blizna) ropa znowu zaczęła się zbierać (w szczątkowej ilości, bardzo płytko pod skórą, niemal identycznie jak w przypadku potówek na plecach etc.). Sam usunąłem ropę, oczyściłem powstałe pęknięcie skóry LECZ (i tutaj zaczyna się mój aktualny problem) zauważyłem czarną tkankę w powstałym otworze. Nie mam pojęcia czy to normalny, końcowy proces gojenia ropnia i zasklepiania się komory którą utworzył czy bardziej niebezpieczna dolegliwość. Bardzo proszę o szybką odpowiedź, na wizytę u swojego chirurga muszę czekać tydzień.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapomniałem dodać, że mimo dużej ilości ropy dzięki zastosowanemu sączkowi szybko została ewakuowana, raczej na pewno nie pozostał żaden zbiornik pod skórą, nie wyczuwam stwardnień, opuchlizny ani żadnych tego typu dolegliwości. Zabieg został wykonany *na szybko* po okazaniu ropnia chirurgowi w przychodni z zastosowaniem znieczulenia powierzchniowego (nie jestem pewien co do fachowej nazwy - *w sprayu*). Nacięcie nie było większe niż 2 cm. Mam siedzący tryb życia więc bardzo martwi mnie fakt, że może to być nawrót bądź tzw przetoka. Czy można w 100% wyleczyć operowany obszar tkanki stosując środki farmakologiczne? Ciężko znoszę wszelkie zabiegi. Jeszcze raz proszę o pomoc w tej kwestii i z góry dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×