Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Kolonoskopia przeprowadzona przez chirurga


Gość Ewelina

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry .Mam 32 lata dzisiaj miałam przeprowadzona kolonoskopięponieważ odczuwam kłucia,bóle w okolocy biodrowej czasem z lewej ,czasem z prawej strony. Kolonoskopia nie powiodła się ponieważ lekaż stwerdził że jestem szczupła i drobną osobą więc nie dało rady wprowadzić kolonoskopu dalej niż do zgięcia śledzionowego. Mam pytanie czy lekarz o specjalizacji chirurgii może równie dobrze przeprowadzić to badanie ? Czy problem wynikł z powodu braku precyzji jaka ma lekarz gasrolog? Czy może to jestbez znaczenia? Kilka razy próbował przeprowadzić endoskop przez to zgięcie ale w końcu zrezygnował. udało się obejżeć jakieś 60cm chyba. Nie wiem co dalej teraz chciałam mieć pewność ood czego sa te bóle i teraz tej pewności nie mam. Czy mam powtórzyć badanie u specjalisty ? Może jakieś inne badanie zrobić ale czy inne sa równie dobre co kolonoskopia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedź . Dlaczego jednak nie udało się przeprowadzić tego badania za pierwszym razem? Czy możliwe jednak że potrzeba dobrej precyzji lekarza który tylko tym się zajmuje czyli o ile dobrze się orientuje gastrologa?Zależy mi na Pana opini czy powinien to badanie przeprowadzić odpowiedni lekarz ponieważ muszę mieć podstawę aby dostać kolejne skierowanie,jeżeli jednak chirurg może z taka samą precyzja dokonać tego badania i jeżeli rzeczywiście jest w tym dobry to co zmieni jeśli pójdę do gastrologa? Może tez mieć ten sam problem? Lekarz chirurg powiedział mi że nie chciał mi uszkodzić jelita dlatego zrezygnował z dalszego wpowadzeniu wziernika po kilku nieudanych próbach .Jestem niepocieszona bo po raz drugi musze się przygotowywać do tego badania,stresować itp. Czy to badanie z podwójnym kontrastem jest tak samo wiarygodne i obrazuje wszystkie zmiany typu polipy,torbiele itp. wewnątrz jelita?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolonoskopia jest z takim samym skutkiem przeprowadzana przez chirurgów i gastroenterologów, w przypadku braku powodzenia może Pani zastosować jakiekolwiek badanie obrazowe z kontrastem, które powinno ujawnić zmiany (oczywiście wystarczająco duże) obserwowalne na zdjęciu. zmiany dające dolegliwości są zazwyczaj wystarczająco duże.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

własnie o to mi chodziło czy jest sens robić ponownie badanie jeżeli chirurg wykonuje je równie dobrze. Myślałam poprostu że brak wprawy przez lekarza zakończył się niepowodzeniem badania. W takim razie dziękuje bardzo i pomyślę o tym badaniu z kontrastem czy może lepszy jestj akiś tomograf lub rezonans?Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięuję bardzo za wszystkie odpowiedzi. czy powinnam sie tym martwic? czy poprostu za każdym razem narządy układają sie inaczej? czy w przyszłości będzie to możliwe aby wykonac kolonoskopię? Lekarz stweirdził że najbardziej zagrożone miejsca sa w lewej połowie gdzie się tworzą guzy itp.. powiedział że powinnam powtórzyć za około 10 lat jeśli nie bedzie dolegliwości ale mnie raz poli lewa raz prawa strrona tak kłuje i teraz nie wiem czy jest sens powtarzania badania ,jak znów się nie uda...raczej gdyby jelita były źle oczyszczone to by mnie lekarz o tym poinformował prawda czyto tez problem nazywany technicznym?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lekarz opisałby że w jelicie były masy kałowe, które uniemożliwiały badanie. narządy są w stałym położeniu i nieznacznie zmieniają swoje położenie. najwięcej przypadków raka j. grubego istnieje w lewej części 65% natomiast reszta w lewej. im nowsze badania tym więcej przypadków raków z prawej strony. jeśli byłby to guz, to bolałoby po tej samej stronie, dodatkowo test na krew utajoną (z apteki) może dać wskazówkę odnośnie obecności guza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. jestem trochę spanikowana, od jakiegoś czasu ma problemy z wypróżnianiem, pojawiała się też krew, ale od wczoraj tej krwi jest bardzo dużo i boli mnie brzuch, głównie w dolnej części. Byłam dziś u lekarza rodzinnego i dostałam skierowanie do szpitala, do chirurga. Boję się, bo nie wiem czego się spodziewać...:-( Mam małe dziecko i nie chcę zostawać w szpitalu.Czy to może być coś poważnego? Jakie mogę mieć badania i jak długo mogą trwać???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×