Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Nietrzymanie moczu po operacji


Gość rena

Rekomendowane odpowiedzi

Witam panie doktorze ! Potwornie boję się nietrzymania moczu(7 miesięcy po operacji cięcie od pępka w dół )Lekarz operujący mnie powiedział że mi to zabezpieczy i nie mam się martwić ale ja popuszczam trochę podczas kaszlu . W wypisie jest tylko extirpacja macicy z przydatkami i nic więcej .Czy to znaczy że nie zabezpieczył ? czy tylko wyciął wszystko?Czy to musi być zaznaczone w wypisie ?Jestem u kresu wytrzymałości. Lekarz twierdzi że jest ok,ale chce mi się siusiu i zaczyna boleć pęcherz ,za chwilę przestaje i nie muszę odrazu iść do wc,wytrzymuję z siusianiem. Wyniki moczu mam dobre.Chirurg twierdzi że to obniżenie pęcherza a ginekolog że nie . Problem nietrzymania moczu mnie przerasta ,bo znam kobiety z tym problemem i wiem co przeżywają. Mam 53 lata i nie mogę brać HTZ ze względu na jaskrę .Nigdy nie chorowałam i nie miałam problemów z drogami moczowymi.Panie doktorze , bardzo proszę o odpowiedź.Pozdrawiam Rena.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w wieku 45-55 u większości kobiet pojawia się problem nietrzymania moczu, operacja została wykonana tak jak była uzgadniana. Nie ma obowiązku podawania w wypisie takich szczegółów jak np. położenie pojedynczych szwów. Oczywiście ingerencja w okolicę i wyjęcie pewnej objętości tkanek musi się wiązać z osłabieniem przepony moczowo-płciowej i okolicy. Jeśli operacja nie byłaby udana miałaby Pani problem z ciągłym wyciekiem z cewki. Popuszczanie podczas kaszlu, śmiechu, wysiłku jest u Pani rówieśniczek częste, lecz nie rozmawia się o tym podczas spotkań towarzyskich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×