Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Mały guzek na jądrze


Gość Rafal D

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Rafal Dąbek

Witam mam 22 lata Miesiac temu zauwarzylem maly średnio twardy guzek 3mm srednicy w lewym jadrze. Znajduje sie z przodu zaraz przy zlaczeniu nasieniowodow z jadrem , nie odczuwam zadnych bólów.Moje lewe jadro jest mniejsze i lezy poniezej prawego , jest ogolnie jakies mniej twarde i na dole sa jakby jakies zylki , ale to mam juz odkąd pamietam.Podczas stosunku czuje jakby ucisk w lewej pachwinie ale to tez nie zawsze. Mam tez pare pytań: 1.Czy gdyby był to wodniak albo rak moze sie on powiękrzyć do rozmiarów np groszka i w jakim mniej wiecej tempie.? 2.Czy zawsze wystepuje niebolesna opuchlizna, obrzęk lub zgrubienie w jednym z jąder przy wystapieniu raka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość haemophilus

Przede wszystkim trzeba zrobić usg jąder. Na podstawie tych informacji nie można niestety powiedzieć co to może być. Jądro zwykle znajduje się trochę niżej od prawego. Może to żylaki powrózka nasiennego, one zwykle nie dają dolegliwości. Wdoniaka też trzeba wziąść pod uwagę. Najlepiej udać się do lekarza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam pisze bo zaniepokoiło mnie bardzo co siedzieje w moim jądrze,od pewnego momentu zauwazyłem ze na dole czubka jadra co jakis czas powstaje twardy guzek na nastepnie gdy próbuje coś wymacac za 20 minut to juz tam nic nie ma i jądro jest gładkie i czyste prosze bardzo o odpowiedz i pomoc z góry dziekuje i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam 18l niepokoi mnie ze mam jedno jadro większe od drugiego, mam tak odkąd pamiętam. Czy powinienem iść z tym do lekarza? i niepokoi mnie jeszcze ze mam na tym większym jadrze jakby mały guzek ale to tez mam tak odkąd pamiętam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam pewne pytanie, a mianowicie ostatnio przypadkowo wyczułem na jądrze dziwnego, małego guza( nie wiem jak to nazwać). Chciałem się dowiedzieć czy powinienem się tym przejmować, iść do urologa, czy to coś normalnego. Prosiłbym o jak najszybszą odpowiedź, ponieważ okropnie się przestraszyłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Mam 16 lat. Od około roku moje jądro jest większe od drugiego niedużo. Pewnego razu obudzilem sie w nocy z bolem jadra bylo strasznie spuchniete. Nastepnego dnia wyczulem tam miekki nie wiem jak to nazwać bąbel. Na początku byl bolesny i mial okolo 2cm. Po tygodniu bol ustal, i ten bąbel jest już maly, ale jadro jest dalej spuchnięte jakieś rady? Do lekarza narazie nie mam zamiaru isc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej mam wrazenie ze n*a prawym jadrze mam malutkiego guza moze to zylka taki 1mm nie boli mosza normalna jadra miekie nie wiem co to moze byc jest malutkie i twarde ale nie zawsze wyczuwam moze to zylka nie wiem prosze o porade mam 24lata cwicze od roku n*a silowni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich chce opowiedzieć swoją historię związaną z guzem na lewym jądrze otóż parę tyg temu moja żona wymacala mi na moim lewym jądrze niepokojąca zmianę w postaci guza.Guzek jest wielkosci połowy główki od zapalki i bardzo twardy jądro nie jest powiększone nie boli wogule go nie czuje tylko poprzez dotyk postanowiłem więc zawitać do urologa oczywiście ociagalem się przez miesiąc ze strachu że to nowotwór bo ponoć jeśli byłby to rak to właśnie niema on początkowo żadnych objawów tylko wyczuwalny goz!!!!(A WŁAŚNIE GO.... PRAWDA!!!) Naczytałem się głupot na Google że rak poczatkowo nie boli no i sobie nawkrecalem że mam nowotwór przez co bałem się wizyty u urologa już połowa biedy z tym że facet macał mnie po jajkach najbardziej bałem się tego co zdiagnozuje no i....,......................... Dzięki Bogu to nie nowotwór tylko zwyczajne zwapnienie tak więc nie wierzcie w to co piszą że jeśli guz na jajku nie boli to oznacza nowotwór bo tak może ale nie musi być najlepszym rozwiązaniem jest UROLOG.Mam nadzieję że kogoś pocieszylem bo sam nie dawno szukałem pocieszających info na Google

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×