Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Żółciowe zapalenie otrzewnej


Gość Monika

Rekomendowane odpowiedzi

I srodoperacyjne uszkodzenie PŻW po laparoskopii,zalozono dren Kehra na 3 m-ce Operacyjnie--Laparotomia trasrectalis dexta superior.Rewvisio cavi peritonei. Oblutio cavi peritonei .Revisio viarum bilarum. Suturae ducti choledochi. Choledostomia m. Kehr .Deductio cavi - dnia 15 grudnia 2008 Prosze o przetlumaczenie i czy to jest duze uszkodzenie .Dziekuje i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Otwarcie jamy brzusznej z cięcia przezprostnego prawego górnego. Zrewidowanie jamy otrzewnej. Oblutio (nie ma takiego słowa) jamy otrzewnowej. Zrewidowanie dróg żółciowych. Zeszycie przewodu żółciowego wspólnego. Założenie drenażu typu Kehr. Zdrenowanie jamy brzusznej. No i 15 grudnia 2008 jeszcze nie było. Po tym opisie nie można napisać jak duże było uszkodzenie dróg żółciowych. Trzeba by przeczytać protokół pooperacyjny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje serdecznie ,protokolu nie mam ,wiadomo musialalbym prosic o wglad. Oblutio - tak mam napisane ,widocznie zaszla pomylka. Z usg -drogi zolciowe w obrebie plata prawego zaznaczone ,slad wolnego plynu we wnece watroby .Plyn w okolicy sledziony -srednia ilosc PZW nie poszerzony .Stan po cholecystektomi itd.Rano wykonano mi te usg ,a operacja byla dopiero za 6 godzin. Po laporoskopii ,ponad tydzien mialam ta druga operacje.Wiem ,ze to bylo rozlane zolciowe zapalenie otrzewnej.Czy na podtawie tego usg Pan Doktor moglby ocenic ,jakie to bylo uszkodzenie? Oczywiscie poprosze o wglad ,to bede wiedziala wiecej i jeszcze jedno pytanie podano mi dwa razy osocze krwi po 2 jedn( nie wiem czy tak to sie nazywa? ) Ostatnio mam caly czas swiad skory z remisjami ,nie wiem co moze byc przyczyna? Dziekuje i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej po ilości płynu w jamie brzusznej prawdopodobnie było to małe uszkodzenie dróg żółciowych, tym bardziej, że zabieg nie polegał na łączeniu dróg żółciowych z jelitami. Możliwe, że ten świąd własnie jest po przetoczonych preparatach krwi albo po wchłoniętej żółci do krwiobiegu (dokładnie kwasów żółciowych co wywołuje świąd skóry). Przejdzie to samoistnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem juz po wyciagnieciu drenu .Martwi mnie duzy brzuch (nie mowilam w szpitalu bo caly czas tak mialam ,dr badal i oki ) ,co moze byc przyczyna? Diete trzymam I jeszcze jedna prosba .W protokole mialam napisane ,ze(nie pamietam teraz dokladnie ,bo tylko zrobilam wglad) Uwolniono zrosty sieci z lozyskiem pecherzyka. zolciowego.Stwierdzono martwice przedniej scianyPZW i stwierdzono jego uszkodzenie na odcinku ,chyba okolo 3cm z wyciekiem zolci .Usunieto tkanki martwicze i pozostawiono1/3 zdrowego obwodu itd.Czy to bylo duze uszkodzenie i jak ma sie to do mojej diety ?.Zauwazylam ,ze jak mialam dren Kehra mniej mnie bolalo.Teraz spowrotem mam bole od srodka podbrzusza pod zebra prawej strony.Nie sa duze i dretwieje mi miejsce po szwach ,czy to normalne? Czy juz tak zawsze bede miala? Dziekuje i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×