Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Operacja wodniaka jądra


Gość dariusz z sieradza

Rekomendowane odpowiedzi

Gość dariusz z sieradza

Czy operacia wodniaka jądra jest bezpieczna iczy długo to trwa i jakie mogąbyć powikłania jak nie zgodzę się na operacie poprostu się boje.po jakim czasie po operaci mogę uprawiać sex

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość haemophilus

Zalecaną metodą jest leczenie operacyjne. Nie usunięty wodniak prowadzi do zaniku jądra a w rezultacie bezpłodności. Sam zabieg trwa krótko 1,5 godziny. Po 3 tyg. od operacji wraca się do normalnego trybu życia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój synek ma 3,5 miesiąca i jutro jadę z nim do szpitala na zabieg wodniaków jąderek. Chciałabym wiedzieć co będzie dziecku robione przed operacją.Martwię się tym jak będzie po operacji,czy będzie go boleć,czy poruszanie nóżkami będzie sprawiać mu ból. Bardzo proszę o odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Michał Poznan

Witam mam 20 lat i wlasnie jestem w autobusie i jade do szpitala na usuniecie wodniaka z lewego jadra, przyznam ze jestem lekko poddenerwowany ta operacja, najbardziej obawiam sie znieczulenia i bólu po operacji. Dziekuje za informacje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem po operacji wodniaka i szczerze? nie ma co się bać, sam się bałem, ale po operacji juz.było okej, rana praktycznie nie boli tylko przy gwałtownych ruchach, dla wszystkich! Lepiej iść na operację, im szybciej będzie operacja tym mniej stresu *)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich, mialem te operacje i nie ma sie zupelnie czego obawiac. Sam zabieg trwa ok godziny max i jest wykonywany w znieczuleniu podpajeczynowkowym czyli do kregoslupa. Samego uklucia takze wogole nie czuc a tego balem sie najbardziej. Dodatkowo dostajesz leki uspokajajace. Noc przed bez jedzenia i oczywiscie lewatywa. Nastepnego dnia wychodzi sie juz do domu. Lacznie wszystko to max 3 dni. Wazne aby miec po zabiegu obcisla bielizne a najlepiej tzw jock strap. Opuchlizna schodzi bardzo dlugo ok 3 miesiecy, na poczatku nie widac spektakularnych efektow, trzeba poczekac. Po zabiegu przez ok 7 h nie ma sie czucia od pasa w dol co jest lekko stresujace. Nic nie boli bo ta strefa nie jest jakos szcegolnie unerwiona. Szwy znikaja same. Dbajcie bardzo o higiene po zabiegu. Warto to zrobic i nie meczyc sie wielkim jajem w gaciach!:) na dluzsza mete wodniak moze powodowac np bezplodnosc wiec nie warto go trzymac. Nie dowiecie sie skad sie wzial. Tego nikt nie wie i dotad nie wiadomo dlaczego sie pojawia. Moze to byc jakas ogolna infekcja etc. Ja zauwazylem go po 30tce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×