Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Złóg w nerce


Gość asia

Rekomendowane odpowiedzi

Trzeba z tym problemem udać się do urologa. Bez określenia z czego zbudowany jest złóg trudno wprowadzic jakieś leki rozpuszczające złog. Ból bedzie bardzo silny w okolicy prawej nerki (plecy i podbrzusze po prawej stronie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam czasem ból trudny do wytrzymania pod żebrami przechodzący na prawy bok....prawy bok mnie boli...mialam uzg .... i mam w górnym kielichu nerki prawej złóg wielkości 5mm,,,,i kilka drobniejszych mikrozlogów 3mm..... chyba duże to nie są kamienie ,ale boli naprawde mnie czasem tak mocno prawy bok......biore tylko przeciw-bolowe leki ......pozdarwiam Iwona7410@op.pl meil mój

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja z kolei mam ból promieniujący od prawej nerki, przez prawy bok do podbrzusza.Gdy znajduje się w pozycji siedzącej boli mnie aż pod żebrami.Ból w podbrzuszu odczuwam nawet gdy mam kaszel. Już nie pomaga mi no-spa. Udałam się do ginekologa. Stwierdził, że wszystko jest OK. Wykonałam badania morfologię i mocz. Wszystko jest OK. Wykonałam USG jamy brzusznej, wszystko jest OK. To dlaczego tak mnie boli?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój mąż w wieku 30 lat był już po operacyjnym usunięciu 1 kamienia, następne miał rozbijane a parę*urodził*. Gdy okazało się, że znowu ma dwa ok.1 cm zaczęłam szukać innych sposobów niż zalecone przez lekarzy lekarstwa, które i tak nie pomagały. Znalazłam w książce przepis na kurację cytrynową i okazało się, że kamienie się znacząco zmniejszyły, po pół roku ponownie mąż pił sok z cytryny i były jeszcze mniejsze, a po trzeciej kuracji rozpuściły się zupełnie. Skuteczność zależy pewnie od rodzaju kamieni, ale wydaje mi się, że warto spróbować. Kuracja polega na piciu przez 10 dni soku ze świeżo wyciśniętych cytryn: 1dnia - z jednej 2dnia - z dwóch 3dnia - z trzech 4dnia - z czterech 5dnia - z pięciu 6dnia - z pięciu 7dnia - z czterech 8dnia - z trzech 9dnia - z dwóch 10dnia - z jednej Sok można pić w ciągu dnia podzielony na porcje, ale nie rozcieńczany, nie słodzony itd...ew. można dodać trochę miodu i zawsze każda porcja musi być świeżo wyciśnięta. Ważne jest też aby ok. godziny przed i po wypiciu soku nic nie jeść. Kurację można przeprowadzać 2 razy w roku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej, mam 24 lata i jakies dwa lata temu usg wykazalo u mnie piasek w nerkach. od jakiegos czasu (dluzszego) nerki mnie strasznie bola. bol moge opisac jako szczypiacy, tempy, jakby ktos mi odsysal powietrze z nerek albo sciskal je kleszczami. czasami od tego czuje jakby w miednicy przeplywal mi prad. bol nie jest jakis super dokuczliwy i nie biore nic na to ale jednak jest a to uczucie nie jest zbyt fajne....dwa razy zdarzylo mi sie ze solidnie mnie zakłulo ze sie zgielam.....dodam ze w ciagu dnia duzo pije wody itd i tak samo w nocy, nawet litr lub 1,5l. co to moze byc?pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

drogie Panie zróbcie sobie rtg kregosłupa, tk z kontrastem byc moze a raczej w wiekszosci, złogi pojawiaja sie w związku z patologiami zachodzacymi w kregosłupie. u mnie badanie wykazało przestrzeń miiedzy l5 a s1, złogi 3-4 mm...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Podobnie jest u mnie.Leczę się od dłuższego czasu na kręgosłup, rwa kulszowa prawostronna itp nigdy nie narzekałam na nerki,ale ostatnio pojawił się dziwny ból prawego boku Nie zdawałam sobie sprawy co to może być, ale wykonując tk kręgołupa w opisie pojawiła się notatka uwapniony złóg w górnym kielichu nerki prawej 0.5mm teraz znam pochodzenie tego dziwnego bólu. lekarz ogólny stwierdził, że to nic strasznego i tyle a ból jak był tak jest nadal raz boli mocniej raz słabiej i czeka tylko nie wiem na co?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam ok.30lat. Dreszcze, szarpanie, pocenie się, zbieranie na wymioty, suchość w ustach. Jest to ból silny, napadowy, niespodziewany który narasta w ciągu kilku minut w sile jakby wyrywał ktoś nerkę czy bobrował w niej i zawsze w jednym miejscu. Pierwszy atak bólu był 4 lata temu i Szpital, prześwietlenie, kroplówka odpowiednia no i wypis, diagnoza złogi w nerkach i dużo pić. Bóle odnowiły się ostatnio 2-3 tygodnie temu takie jak z krwiomoczem wcześniej. Pijąc ekstremalne ilości płynu w domu (lekko zabarwiona herbata prawie bez cukru, jak tylko się obudziłem itd.) wtedy po ostrym ponownym bólu + 1 tab. no sp-ie, położyłem się na lewym boku i szarpało mną już tak naprawdę najmocniej grubo i fest, aż ustąpiło prawie całkowicie..., już wtedy wiedziałem że następnego dnia urodzę prawie bezboleśnie z moczem przemieszczony kamień/złóg wielkości 5 x 13 mm, zauważyłem wtedy nawet małą ilość wyiskanego skrzepu krwi itd. Ważne, że na usg ostatnio nic nie wykryto, a po paru dniach wyskoczyło z pędem moczu..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też niestety rodziłem kamień i było to najgorsze uczucie w życiu. Dlatego nie chcę tego powtarzać i dbam o profilaktykę - spożywam mniej białka i soli, Dodatkowo piję więcej wody i codziennie stosuję fitolizynę. Pasta jest ziołowa, naturalna, a przy tym bardzo skuteczna, wyniki moczu są ok, USG też. I niech już tak zostanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×